ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Відпочинок в Полтаві

Полтава – старовинне, насичене культурними та історичними пам’ятками, українське місто. За останніми дослідженнями археологів, вік міста був визначений в 1100 років. Пам’ятки Полтави досить різноманітні, що зробить Ваш відпочинок в Полтаві приємним і пізнавальним. Що можна подивитися в Полтаві? Почати огляд міста краще з його історичної частини, яке розташовується в самому його центрі. Там розміщений найбільший парк Полтави – Корпусний сад, що має круглу форму діаметром майже 350 метрів.

Корпусний сад – одне з найулюбленіших місць відпочинку як гостей міста, так і самих полтавчан. Закладення зеленої зони центрального парку почалася ще в другій половині 19-го сторіччя, звідки і почалася нова забудова Полтави. У той час це місце було у віданні Полтавського Кадетського корпусу, що і призвело до нинішньої назви парку – Корпусний сад.

Повернувши на вулицю Недільний спуск, можна вийти прямо до Соборної площі, на якій розташовується цілий комплекс пам’яток Полтави, відомий більше як Іванова гора. З 2005 року Соборну площу прикрашає відновлений Успенський собор. За ним – музей-садиба відомого українського письменника Івана Котляревського. Саме тут свого часу була створена прекрасна «Енеїда». В основний комплекс садиби-музею входять: криниця-журавель, сарай, комора, будинок письменника – класичне українське приміщення з вітальнею, спальнею, кухнею і світлицею.

Тут же, на Івановій горі в Полтаві, знаходяться пам’ятник полтавській галушці, який так полюбили туристи. Звідси перед Вами відкриється неймовірний вид на нижнє місто, Хрестовоздвиженський монастир на сусідньому пагорбі і річку Ворсклу.

Одна з головних і найцікавіших визначних пам’яток Полтави розташовується в Київському районі біля передмістя Яківці. Саме там було створено український Національний заповідник «Поле Полтавської битви» в пам’ять про перемогу російських військ над шведами в 1709 році під Полтавою.

Заповідник «Поле Полтавської битви» вважається єдиним в Україні історичним заповідником, в якому повністю збереглися фрагменти фортифікаційних будівель початку 18-го сторіччя, історичний ландшафт, значна кількість об’єктів історичної цінності, а також незмінена територія поля Полтавської битви.

Полтава наповнена різними парками, клубами і розважальними комплексами, готелі та ресторани Полтави готові до прийому своїх гостей. Прекрасні водойми і землі, велика кількість пансіонатів і санаторіїв знаходиться в Полтавській області.

По можливості неодмінно варто відвідати селище Диканька, розташоване в 25 кілометрах від Полтави. Диканька – це колоритне українське село, яке в різні часи своєї природою зачаровувало Н.І. Глінку, Панаса Мирного, Г.Ф. Квітку-Основяненко, Н.В. Гоголя. Славу Диканьці принесла родина Кочубеїв, в маєтку яких розташовувався штаб Івана Мазепи перед Полтавською битвою. У багатому маєтку Кочубеїв можна також побачити і чотири гігантських Кочубеївських дуба, вік яких становить 600-800 років!

Є також в Диканьці і чудовий історико-архітектурний комплекс під назвою «Вечори на хуторі Біля Диканьки», де у туристів є можливість зануритися в простій побут українського села, побачити українську піч, колодязь, шинок, кузню, хату заможного селянина.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами