ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Економічних причин для девальвації гривні немає, проте національну валюту може знецінити паніка

долари

Прогнози девальвації гривні почали збуватися з перших днів вересня – вчора на тлі зростання попиту на долар деякі кредитні установи і клієнти банків почали притримувати валюту в прагненні пізніше продати її за вищою ціною.

Учора вранці на міжбанківському валютному ринку виник дефіцит американської валюти, який призвів до підвищення його вартості до максимуму за останніх три роки. Валютний індикатор показав, що валютні торги проходили в діапазоні 8,151-8,172 грн/дол. Долар коштував так дорого 19.11.2009 року – 8,14-8,16 грн.

До кінця дня Національний банк не вийшов на ринок з інтервенцією. Впливова людина в Нацбанку заявила, що в найближчі дні продаж долара планується відновити. Валютні вливання потрібні, тому що підвищення вартості безготівкового долара відносно гривні всього на 2,2-2,7 коп., або 0,33%, стало причиною паніки серед користувачів інтернету, які заговорили про ризики девальвації до 8,5-9 грн. Такі настрої грають на руку спекулянтам. Банкіри говорять, що проведення Нацбанком політики гнучкого курсу, яке проявляється в його самоусуненні з ринку, дуже передчасне.

Готівковий ринок не встиг відреагувати на підвищення курсу, тому що банкам заборонено змінювати курси купівлі/продажу валют протягом одного робочого дня. Готівковий долар США коштував 8,12/8,17 грн (Прайм-банк продавав по 8,2 грн).

Експерти говорять, що економічних передумов для різкого знецінення гривні найближчим часом немає, проте девальвацію національної валюти легко може спричинити паніка.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами