ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon «Запорожці» стали «китайцями»

АвтоЗАЗ почав випуск нового шедевра, який замінить вічні «Запорожці», недовговічні «Таврії» і популярні «Славути» (їх випуск припинений). Український автопром відтепер перетвориться на китайський, а новим народним автомобілем стане седан Forza. Дослідний екземпляр вже протестований. Висновок експертів – той же «Запорожець», тільки по-китайськи.

«АвтоЗАЗ» буде випускати по 8 Forza на годину, 30 тисяч в рік. Мінімальна вартість екземпляра – більше $ 10 000. «АвтоЗАЗ» повинен домогтися, щоб нова «українська» машина хоча б наполовину складалася з вітчизняних деталей і повністю вироблялася нашими фахівцями.

Назва автомобіля – не українська і не китайське, а італійська, означає «сила». Це данина італійським фахівцям з ательє Torino Design, хто запропонував зовнішність нового авто.

Експерти, протестувавши українсько-китайський «сюрприз», повідомляють, що у машини виявлені недоліки: вібрація, «підвивання» коробки передач, слабка шумоізоляція. Серед достоїнств – непахнущий пластик в салоні, велика кришка багажника і наявність кондиціонера, поява якого в «Тавріях» навіть оптимісти не могли припустити. Особливо яскравий момент експерт описує так: «Поклав сумку на заднє сидіння, ляскаю дверима – і звук мене лякає».

Комплектація нового запорізького авто називається Comfort, пізніше обіцяє додатися Basic plus (без пасажирського airbag), Comfort Plus (з підігрівом сидінь) і Luxury (з парктроніком та литими дисками). У машини півторалітровий двигун, який дістався їй у спадок від Chery, 109 «коней» і теоретична можливість розігнатися до сотні кілометрів за 12 секунд. Про Forza вже можна анекдоты онлайн слушать: «Чи може вона розвинути швидкість 300 кілометрів на годину? Може, якщо в цей момент її швидкість заміряє ДАІ».

 

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами