ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чому Україна нецікава інвесторам?

інвесторОдним з головних індикаторів економічного добробуту країни є її привабливість в інвестиційному плані. І цей показник для України поки залишається вельми сумним. За даними Європейської бізнес-асоціації, українська інвестиційна привабливість впродовж останніх трьох кварталів стабільно знижується, при тому що вона і так не була високою.

Основними факторами, які відштовхують потенційних закордонних інвесторів від України, на думку опитаних європейців, є: негативна політика уряду (вважають 26%), надмірний тиск на бізнес з боку держави (18%), жорсткість податкової та митної системи (25% і 13%) .

Сімдесят відсотків жителів Європи переконані, що Україна занадто корумпована країна, щоб у когось могло виникнути бажання вкладати в неї свої гроші.

На жаль, і корупція, і «дірки» в законодавстві, і недосконала судова система – все це дійсно присутнє в нашій країні. До того ж арешт колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, а потім і вирок суду викликали бурхливу реакцію не тільки в Європі, але і у всьому світі, від чого ще більше постраждала репутація держави.

Як відзначають аналітики, бюджет України в останні роки поповнюється переважно за рахунок високих податків, які буквально душать підприємців, а не за рахунок підйому виробничого потенціалу, створення нових робочих місць, збільшення конкурентоспроможності країни на внутрішньому і міжнародному ринках. А розрив між рівнем цін в Україні та мінімальними доходами більшості громадян неминуче породжує бідність населення.

Як показало опитування європейців, 58% респондентів вважають неминучою другу хвилю економічної кризи в Україні в найближчі роки, і лише 11% з цим не згодні.

Такий негативний образ не може не засмучувати, тим більше, що Україна має масу достоїнств, якими її обдарувала природа. Це і вигідне географічне розташування між Європою, Росією та Азією, і найбільші в світі запаси чорнозему (25% від світового показника), залізної руди (20%), вугілля (4%), марганцевої руди, сірки, графіту, нікелю, ртуті та т. д. Адже неспроста у всі часи Україна була ласим шматочком для амбітних завойовників.

Очевидно, що, маючи в своєму розпорядженні таким багатообіцяючим ресурсним потенціалом, Україна може і повинна стати гідним партнером на міжнародній арені. І щоб підвищити інвестиційну привабливість країни, уряд і парламент повинні вирішити складні завдання щодо стабілізації економіки та реформуванню законодавчої, судової та податкової систем.

 

Если вас интересует информация о том, как открыть секонд-хенд и зарабатывать деньги на продаже одежды, то вам нужно посетить сайт “Банк идей для бизнеса”. Здесь вы найдете различные идеи для создания бизнеса. Кроме того на сайте есть разная познавательная литература а также интересные статьи о финансах и инвесировании.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами