ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Платне форекс навчання – а воно вам треба?

Навіть зараз, в епоху коли всі поголовно шукають халяви, мене іноді запитують: «Ось, у нас в місті є контора «Роги і копита», пропонують платне навчання форексу. Чи варто піти?» Якщо таке питання задати на якому-небудь форумі, то у відповідь відразу посипляться крики «Лохотрон!», «Лучше скачать бесплатно советник по форекс и не париться» і т.д. Невже все так погано?

Перш за все в голові у людини, яка цікавиться навчанням на форекс, виникає резонне питання «якщо ти (викладач) такий розумний, чому заробляєш курсами, а не торгівлею?». Це питання може виникнути тільки при поверхневому мисленні, без заглиблення в суть питання. Перед тим як робити якісь висновки, варто розділити пропоновані послуги з навчання торгівлі на 2 категорії:

1) Супер-пупер методики 1000% в місяць.

2) Теоретичні аспекти.
Супер-пупер методики 1000% в місяць.

Якщо бачите десь оголошення, про те, що за енну суму грошей вас навчать над-прибуткової методики торгівлі або навіть називають конкретні суми («Ви будете заробляти 200 $ в день!!»), То можете бути на 100% впевненим – це звичайний лохотрон. Також іноді пропонують послуги особистого тренінгу, мовляв людина буде сидіти поруч з вами і допомагати торгувати, – це теж ні до чого доброго не приводить, тільки втратите гроші. Таких пропозицій варто уникати.

Людині, яка вміє заробляти на форекс, набагато вигідніше створити інвестиційний фонд або відкрити той же ПАММ-рахунок наприклад, або ж продавати торгові сигнали. Це набагато менше енерговитратний і більш прибутковий спосіб додаткового заробітку, ніж платне навчання.
Теоретичні аспекти

У разі навчання різним базисам, теорії та практики торгівлі на форекс, коли вам пропонують інформацію саме по основам, все набагато прозаїчніше і приземленіше. Що я маю на увазі під теоретичними аспектами: історія біржі, інформація про тренди, графічний аналіз, торгівля за індикаторами, їх внутрішній устрій (формули), як відкривати / закривати ордера і т.п. Ця інформація з підручників, яка сильно не зміниться від того, наскільки хороший у торгівлі викладач.

Адже вчителю математики в школі зовсім не обов’язково бути лауреатом “Премії тисячоліття» (як товариш Перельман), а викладачеві музики зовсім не потрібно мати декілька «Греммі» на видному місці в шафі, щоб навчати дітей своїх предметів. Також і з форекс. Працівник ДЦ «Роги та Копита» може мати досвід торгівлі тиждень на демо-рахунку, але основи торгівлі з підручників вам розповість без особливих проблем оскільки ця інформація постійна, як математичні формули, і не залежить від особистої інтерпретації.

Більшість форекс контор пропонують очні курси для початківців за невелику плату, – зазвичай 1-2 тисяці гривень. Незважаючи на те, що це самі основи та їх знання необхідне, але не зробить з вас супер-трейдера, я б радив все-таки заплатити й пройти очне навчання для новачків. Багато запитують “Чому? Адже можна скачати небудь відео-курс на халяву…».

Причин декілька:

Слухаючи живу людину, ви більш уважні.

Ви намагаєтеся краще запам’ятати інформацію, більш строго ставитеся до неї: записуєте, перепитує і т.д. Чому? Тому що ви заплатили гроші і підсвідомо прагнете отримати «товар», за який заплатили, тобто знання.

У вас є можливість попросити пояснити багато моментів докладніше, «для дурнів». Це буває дуже корисно, особливо на початку.

На більшості курсів є практична частина, де вас навчать «куди натискати» для відкриття / закриття ордерів.

Також бувають теоретичні курси для більш досвідчених трейдерів. Наприклад, нещодавно я десь бачив рекламу очного курсу з торгівлі індикатором Ішимоку. Знову ж таки, формула індикатора не зміниться від того, наскільки успішний у торгівлі викладач.

У разі курсів з теорії, цілком можна платити за навчання, але не думайте, що ви після цього станете Соросом. Це інформація, а ось те, як ви будете чи не будете її застосовувати, є ключем до успіху.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами