ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як ефективно працевлаштуватися в Києві?

Стало відомо де можна отримати необхідні практичні знання для того, щоб досягти успіху.

Що пропонують вузи?

Ряд українських вузів допомагає працевлаштуватися не тільки своїм студентам, а й «чужакам» – тим, хто вчиться в інших навчальних закладах.

Тренінги. Наприклад, при КНУ ім. Т. Шевченка є центр працевлаштування «Імпульс». Його фахівці проводять для студентів безкоштовні кар’єрні тренінги («Професійне працевлаштування» і «П’ять кроків до успіху»), а також організовують тренінги-зустрічі з представниками компаній-партнерів, наприклад, «Райффайзен Банк Аваль», Ernst & Young, REHAU і т.д. Проходять вони в середньому раз в 2 тижні протягом усього навчального року і тривають 1,5-3 години. При цьому, незважаючи на те що всі вони стосуються побудови кар’єри та кар’єрного росту, у кожного є своя родзинка.

Наприклад, перший тренінг повністю присвячений пошуку роботи. На нього розповідають, з чого потрібно починати, про типи роботодавців і т.п. А на другому – роблять упор на практику. Так, спочатку студентів ділять на 2 групи – на роботодавців та шукачів (потім вони міняються місцями), а потім на прикладі конкретної вакансії розігрують можливе співбесіду. Якщо ж говорити про зустрічі з роботодавцями, то там студенти вже можуть отримати безпосередній відгук HR-ів про своє резюме, пройти тренувальне співбесіду з ними, а також дізнатися, яких саме кандидатів шукають великі компанії. Щоб потрапити на тренінги, потрібно зареєструватися на сайті центру.

Ще одна ініціатива «Імпульсу» – безкоштовна бізнес-школа. Вона буде цікава не тільки тим, хто хоче в майбутньому створити свій бізнес, а й тим, хто прагне розвинути навички, необхідні для роботи над будь-яким проектом. Навчання в школі проходить щорічно в листопаді і складається з 10 тематичних тренінгів, які ведуть керівники або топ-менеджери компаній. Вони присвячені не тільки практичним аспектам ведення бізнесу (наприклад, як зареєструвати підприємство чи проводити PR-кампанію), а й, наприклад, тому, як придумати хорошу ідею або вести себе в конфліктних ситуаціях.

Кейс-клуб. А в Києво-Могилянській академії її студенти створили молодіжну громадську організацію East West Business (EWB), що займається впровадженням різних проектів у сфері економіки та бізнесу. Один з них, який буде корисний для молодих фахівців, – це безкоштовні гостьові лекції зі знаменитостями. Вони проходять в середньому раз на місяць, а щоб туди потрапити, потрібно просто зареєструватися на сайті організації. На цих лекціях студенти можуть послухати представників великих компаній і дізнатися не тільки про їх історії успіху, але й отримати від них конкретні рекомендації в тій чи іншій сфері.

Ще один проект від EWB – кейс-клуб. У його засіданнях, які проходять раз на місяць, можуть взяти участь студенти будь-яких вузів, які зацікавлені в бізнес-освіті, у розвитку здібностей мислити стратегічно, працювати в команді. Всім бажаючим взяти участь (а це повинна бути команда з 3-5 чоловік) для початку потрібно зареєструватися на засідання, після чого вони отримають бізнес-кейс (опис реальної ситуації, яка виникла в компанії), яке потрібно вирішити. Потім, коли всі команди пришлють свої рішення, журі відбере 4-5 найкращих з них для того, щоб їх презентували на засіданні клубу. При цьому коментувати презентацію команди будуть партнери клубу, а це – представники шкіл бізнесу та економіки, банки та інші компанії.

Бізнес-табір. І, нарешті, Університет «КРОК» щорічно навесні влаштовує безкоштовний бізнес-табір BUSINESS MASTER Camp. Розрахований він у тому числі і на студентів старших курсів, а також молодих фахівців і триває один день. За своєю структурою це професійний баркемп, тобто під час нього проводяться одночасно кілька майстер-класів, серед яких учасники можуть вибрати найбільш цікаві для себе. Серед тем, які висвітлюються на них, – розвиток особистої ефективності, створення власного проекту та управління ним, мотивація в кар’єрному зростанні.

Що пропонують молодіжні організації?

Крім вищих навчальних закладів, кар’єрні заходи проводять і молодіжні міжнародні організації.

Тренінги на різні теми. Так, у молодіжної організації – AEGEE – є профільний проект під назвою AEGEE Training Camp (ATC). У його рамках раз на 2-3 тижні організовуються безкоштовні тренінги на самі різні теми, які допоможуть молодим фахівцям в їхній кар’єрі. Потрапити туди можна, зареєструвавшись на сайті. При цьому більшість з них присвячені не просто працевлаштування (наприклад, як правильно скласти резюме), а різним психологічним аспектам роботи: самоорганізації та самоаналізу, комунікації, психології страху, позиціонуванню себе в проекті і т. д.

Молодим фахівцям. Є багато проектів для молодих фахівців і в організації JCI Youth. Зупинимося на деяких з них. Отже, перший – це «Бізнес-ідеї для молоді» (Business Ideas For Youth, BIFY). Це безкоштовні зустрічі, які проходять раз на місяць з успішними підприємцями та власниками бізнесу, які розповідають про свої пересування по кар’єрних сходах. Другий проект, який вже присвячений працевлаштуванню, – StepUp. На безкоштовні заходи в його рамках, які проводяться 1-2 рази на тиждень, організатори запрошують представників провідних міжнародних компаній (на одну зустріч приходить один роботодавець). Вони проводять презентацію, а також розповідають про те, якими навичками повинен володіти молодий фахівець для роботи у них в компанії. Ще одна фішка цих зустрічей – іноді, крім HR-ів, на зустріч приходить ще і стажист компанії, який ділиться своїм досвідом кар’єрного зростання.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами