ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Правила безпечного відпочинку для туристів

Просто пам’ятайте: вкрасти можуть все що завгодно в будь-який момент і в кого завгодно. В неприємні ситуації потрапляють навіть досвідчені мандрівники.

– Я їжджу до Європи по п’ять-шість разів на рік, думав, мене точно не обчистять, – Каже наш читач Олексій. – Але одного разу в Іспанії гаманець вкрали прямо на автобусній зупинці. Та так вправно – я навіть не помітив, щоб до мене хтось наближався.

Крадуть навіть речі, які непомітно поцупити неможливо. В українських журналістів у літньому кафе “повели” величезну професійну відео-камеру вартістю більше 20 000 доларів. Підозра впала на жінку з дитячою коляскою, яка проходила мимо, але затримати її не вдалося.

Неймовірна історія трапилася з українською родиною в Болгарії. Чоловік і дружина з трирічною дитиною на машині вже їхали в Україну, вирішили в останній раз скупатися в морі … Результат: їх машину викрали, а самі вони залишилися практично в чому мати народила в центрі абсолютно незнайомого міста. Гроші і документи вони, звичайно, залишили в машині.

– Під час подорожей люди втрачають концентрацію уваги, – говорить психолог Олена Бровко. – Вдома ви завжди кладете гаманець у внутрішню кишеню куртки і застібаєте блискавку. А на відпочинку можете, милуючись красою, просто сунути його в задню кишеню джинсів. А це вже подарунок кишеньковому.

Туристи – бажана здобич для злодіїв. Адже приїжджі часто носять з собою великі суми грошей і не знають, як виглядає місцевий криміналітет. Частенько їх обчищають, коли люди зайняті фото-і відеозйомкою. Але обікрасти можуть і в готелі. На багатьох форумах мандрівники скаржаться на пропажу речей і грошей з номерів. Тому краще документи та готівку здати в сейф у портьє, але не забудьте взяти розписку, яку суму і які документи він у вас прийняв.

Заздалегідь подумайте, як убезпечити себе на випадок втрати гаманця.

– Якщо з готівкою можна попрощатися, то картка досить оперативно заблокувати – і злочинець не зможе скористатися вашим рахунком, – розповіли нам в одному з банків. – Перед поїздкою бажано замовити ще одну картку, яка буде прив’язана до вашого рахунку. Її можна сховати серед багажу, зашити за підкладку верхнього одягу або валізи. Якщо ви залишитеся без основної картки, то зможете скористатися прихованим резервом.

Варто випуск додаткової картки від 50 гривень за “пластик” масової серії, близько 150 гривень – за класичну карту і від 600 грн. – За “золоту”. Деякі банки при оформленні картки класу Gold другу карту масового сегмента оформлять вам безкоштовно.

– Ще один важливий момент – швидкість блокування карти, – продовжує банківський фахівець. – Дзвінки в роумінгу дорогі, і поки ви дістанетеся до меню блокування карти, можуть закінчитися гроші на рахунку. Тому краще вибирати картки з електронним банкінгом, тобто з можливістю управління рахунком через Інтернет. Тоді ви зможете самі заблокувати рахунок або подзвонити комусь із родичів з таким проханням – на це буде потрібно не більше хвилини.

Буває, що вкрали буквально все, і остання надія – на грошовий переказ з батьківщини. Спочатку шукайте банк, який працює з якоюсь із систем грошових переказів, представлених і в Україну. І швидко повідомляйте комусь із друзів або родичів, що маєте потребу в грошах.

Далі схема дій така: друг приходить в банківське відділення, яке працює з тією чи іншою компанією, заповнює форму для відправки грошей, вказуючи ваші дані, місто та країну, в якій ви будете забирати гроші. Після цього віддає касиру суму для перекладу і оплачує комісію перекладу. А касир видає йому копію квитанції, в якій вказано номер переказу.

Заздалегідь потрібно домовитися про кодовому слові, яке є паролем для отримання переказу. Через 10-15 хвилин після відправлення грошей одержувач може забрати гроші в будь-якому відділенні даної компанії або банку, що працює з цією системою переказів. Для отримання грошей потрібно заповнити форму. Оператор обов’язково поцікавиться, чи знаєте ви повне ім’я відправника та його телефон. У Європі, наприклад, до $ 400 видають без пред’явлення посвідчення особи, тому оператор просто задасть вам контрольне запитання. Для отримання суми понад $ 400 потрібно паспорт.

Пам’ятайте, до речі, що максимальна сума переказу з Україною для однієї людини становить 15 000 грн. в день.

ПОРАДИ

З собою носите мінімум готівки і кредитних карток.

Зробіть ксерокопію паспорта. Оригінал, цінні речі, зворотні квитки зберігайте в готельному сейфі.

Будьте обережні в місцях скупчення людей – у транспорті, на ринках і в магазинах, у пам’яток. Сумку тримайте перед собою, притисніть до тіла і притримуйте рукою знизу.

Гаманець краще носити в передньому кишені джинсів, звідти його найскладніше витягнути.

Сумку краще брати з щільного матеріалу, злодії часто намагаються розрізати її.

Будьте обережні, якщо вас штовхнули або заговорили з вами, – так відволікають увагу.

Є ПИТАННЯ?

Що робити, якщо вкрали паспорт?

Втрата документів за кордоном – це більш неприємна ситуація. Справа в тому, що якщо без паспорта з Європи вас випустять, то в Україна навряд чи пустять. Тому потрібно звертатися в наше консульство, де вам оформлять документ, з яким ви зможете в’їхати, – він називається свідченням для повернення в рідну країну. Ви можете звернутися в будь-який український консульство, що знаходиться поблизу, не потрібно їхати до столиці держави, де ви знаходитесь.

Для отримання документа слід пред’явити будь-яке посвідчення особи, в якому є фотографія. Якщо ж документа такого немає, доведеться розповісти, де ви працюєте або живете, і з Україною запросять вашу фотографію, щоб підтвердити особистість. Правда, як говорять фахівці, після прибуття в Україну вас все ж таки можуть допитати у відповідних органах.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами