ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Росіяни перехитрили заборону на продаж пива

наружные и интерьерные вывескиВ Росії з 1 липня набрав чинності закон, згідно з яким пиво відтепер заборонено продавати в кіосках, на вокзалах, ринках, аеропортах, оскільки його прирівняли до алкогольного напою.

Тих, хто порушує закон, чекає штраф в 10 000 рублів і навіть можуть завести кримінальну справу. Втім, продавці винайшли метод, щоб не платити штраф, вони придумали акцію – пиво в подарунок. Адже за це не садять. Приміром, на вітрині пишуть: продаються сигарети за 47 рублів – плюс пиво в подарунок. Не важко здогадатися, що такі акції стали дуже популярними, а ця новина облетіла весь інтернет.

А ось в Україну з 1 січня 2013 року акцизи на алкогольні напої та сигарети знову піднімуть. Так, акциз на алкоголь виросте на 11,2%, а на сигарети – на 7,9%. У ціновому виразі суми виходять невеликі: пляшка пива подорожчає на 10 копійок, горілки на 5 копійок, вино подорожчає на 26 коп. / Л, пляшка шампанського виросте в ціні приблизно на 38 коп. / Л.

А ось пачка сигарет без фільтра буде коштувати дорожче на 8-10 копійок, а сигарети з фільтром подорожчають на 20 коп. Хоча суми невеликі, але вони дадуть прибуток до бюджету близько 3 млрд гривень, які уряд планує спрямувати на соціальні виплати.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами