ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банки заробляють мільярди на пенсійних картках

Відомо, що кожному пенсіонеру в країні банки видають пенсійні картки, при цьому пенсіонер отримує відразу три картки: пенсійну, накопичувальну і кредитну. Відмовитися від двох останніх можна, але для цього потрібно писати заяву на відмову. У Всеукраїнській асоціації пенсіонерів вважають, що банки спеціально підсаджують літніх людей на картки, оскільки вони можуть заощаджувати та засоби часто залишаються «законсервованими».

В Україні 14 мільйонів пенсіонерів, з них половина користується банківськими картками для нарахування та отримання пенсії. При цьому 1 млн 600 пенсіонерів в Україні проживають в сільській місцевості, де банкоматів і банків немає. Тому їм доводиться іноді долати 100 км, щоб зняти гроші з карткового рахунку.

Для банків у цьому випадку економія очевидна, адже економія витрат лише за минулий рік за поштові перекази пенсій склала 1 млрд 300 000 гривень.

За законом, пенсіонерові повинні видавати пенсію на картку за умови, що він проживає не далі, ніж за 500 метрів від найближчого банкомату. В іншому випадку слід скаржитися у вищі інстанції і суд.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами