ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Пенсійна стабільність – під загрозою

У державній казні не вистачає грошей на виплату пенсій. Кабмін недавно збільшив дефіцит Пенсійного фонду на 7 мільярдів гривень, повідомляють ЗМІ.

Дане рішення, на думку керівного експерта Центру Разумкова Павла Розенка, говорить про те, що влада повністю визнала свою поразку у проведенні пенсійної реформи. Головною метою цієї реформи було збалансування бюджету Пенсійного фонду. У 2013 році бюджет ПФ обіцяли зробити бездефіцитним. Замість цього в 2012 році дефіцит ПФ збільшився з 58 до 65 мільярдів гривень. При цьому навіть в розпал кризи 2009 року дефіцит ПФ становив близько 30 мільярдів гривень.

Експерт Центру Разумкова зазначає, що внаслідок невдалої пенсійної реформи посилюється незадовільний економічний стан країни. Національна економіка Україна фактично зупинилася. За 5 місяців зростання ВВП склав лише 1,8% при прогнозованих урядом рівні 4%. При такому положенні справ ні держбюджету, ні Пенсійний фонд не отримують належні кошти, а значить в перспективі можуть початися перебої з виплатою пенсій.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами