ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Роботодавцям залишають можливість безкоштовно експлуатувати молодь

Нова редакція закону «Про зайнятість населення», розроблена урядом, викликала шквал критики з боку профспілок України. Глава Національного форуму профспілок України Мирослав Якибчук вважає, що цей документ потребує серйозного коригування.

За словами голови Національного форуму профспілок України, Мінсоцполітики відмовилося від ідеї безкоштовного проходження піврічної стажування молодими фахівцями. Тобто чиновники відомства пропонували легалізувати практику, коли протягом півроку праця таких працівників не оплачується роботодавцем. Тим часом проект закону містить положення, за яким із стажистом роботодавець підписує контракт, але немає жодного слова про те, що стажування повинно бути в будь-якому випадку оплачуване. Таким чином, розробники законопроекту зберегли напівлегальну можливість безкоштовної експлуатації молодих фахівців в період стажування.

Крім того, на думку Мирослава Якібчука, запропонована нова редакція закону покликана змінити підпорядкування Фонду страхування на випадок безробіття, а не вирішити проблему безробіття в країні. На сьогодні фонд, по суті, є солідарним органом, його керівництво здійснюють роботодавці, держава і власне застрахованої особи – по 15 представників. Мінсоцполітики пропонує зменшити кількість представників до п’яти і фактично підпорядкувати фонд міністру соціальної політики.

——————————————————————————————————————
Руководитель центра антикоррупционных исследований Transparency International и кандидат в народные депутати Вадим Столар предлагает создать электронное правительство

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами