ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Покупців імпортних авто прирівняють до багатих і обкладуть податком

Податок на багатство, законопроект про який поданий до Верховної Ради, передбачає зміну схеми оподаткування автотранспорту. Автори законопроекту пропонують обкласти податками легкові автомобілі з об’ємом двигуна понад 3990 кубічних сантиметрів.

Крім того, в уряді вважають за необхідне стягувати на митній території України при придбанні імпортного автомобіля 40% його вартості. Від сплати цієї суми будуть звільнені тільки беушні іномарки. Також уряд пропонує ввести 10% податок від вартості покупки на мотоцикли, об’єм двигуна яких перевищує 995 кубічних см.

Раніше законопроект про введення податку на багатство припускав, що базою оподаткування стане не вартість автомобіля, а об’єм двигуна. Однак проти цього виступили представники громадських організацій, які справедливо вказали на те, що таким чином під оподаткування для багатих потрапить маса недорогих уживаних автомобілів, якими користуються переважно бідні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами