ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна отримає туркменський газ тільки з дозволу «Газпрому» – експерт

Ініціатива українського прем’єра про включення в договір про зону вільної торгівлі в СНД норми, яка може дозволити Україні користуватися російською ГТС для прокачування туркменського газу – швидше мрія, ніж реальна перспектива. На думку керівного експерта енергетичних програм Центру Разумкова Сергія Дяченко, реалізація ідеї з вільним доступом до ГТС країн СНД впирається в 2 серйозні проблеми.

По-перше, зазначає експерт, в рамках СНД не існує чітко прописаних механізмів доступу одних учасників об’єднання до газотранспортного обладнання інших. Навіть якщо подібний пункт і буде включений в угоду про ЗВТ, немає механізму реалізації такого права.

По-друге, в договорі “Газпрому” з “Нафтогазом” міститься зобов’язання української сторони вибирати певні обсяги газу. Якщо Україна планує знижувати споживання російського газу за рахунок поставок туркемнсокго – на це потрібна згода “Газпрому”, якому, очевидно, такий варіант розвитку подій економічно невигідний.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами