ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У 2013 році з погашенням держборгу можуть виникнути складнощі

Україна в 2012 році здатна впоратися з обслуговуванням зовнішніх боргів. У тому числі, переконаний гендиректор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий, не варто турбуватися і щодо погашення кредитів МВФ.

Впевненість Валерія Гладкого базується на тому факті, що з початку року в Україну надійшло 48 млрд доларів, а було витрачено 43 млрд. Крім того, вщух ажіотаж населення навколо скупки валюти з побоювань перед поверненням кризи. Ще один позитивний момент – НАК “Нафтогаз” знизив обсяги закупівлі валюти для купівлі газу і його закачування в підземні газосховища протягом літнього періоду. Все це позитивно впливає на стан справ з державним боргом і обмінним курсом.

У той же час керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман налаштований трохи песимістичніше щодо перспектив 2013 року. На його думку, якщо Київ не продемонструє прогресу в переговорах з МВФ, наступний рік може стати набагато більш складним, тому що за зовнішніми боргами, Україні доведеться виплачувати більше 4 млрд доларів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами