ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українцям хочуть скоротити робочий тиждень і урізати зарплату

Профспілки виступили з вимогою скоротити робочий тиждень до 35 годин (на сьогоднішній день робочий тиждень складається з 40 годин). При цьому пропонується, щоб скорочення робочих годин не впливало на рівень зарплати. У Федерації профспілок таку ідею підтримують, і більше того, вважають, що чим менше людина працює, тим більше її ефективність праці, так як в такий короткий час доводиться виконувати ту ж роботу, що дозволить виконувати завдання більш ефективно.

Скорочення робочого тижня допоможе звільнити на ринку 2 млн. вакансій. Разом з тим, в організації з працевлаштування HeadHunter не поділяють оптимізму профспілок. Тут вважають, що роботодавці в першу чергу зацікавлені в економії, і тому будуть завалювати роботою до відмови вже існуючих співробітників, замість того, щоб взяти нових людей і розподілити обов’язки. Адже ніхто не хоче платити більше.

У свою чергу, юристи також вважають, що роботодавці будуть вимагати від співробітників виконувати той же обсяг роботи, що і за 40 робочих годин, тільки за 35, при цьому мова не йде про підвищення зарплати. У центрі Разумкова, наприклад, стверджують, що скорочувати робочий тиждень в Україні можливо лише за умови скорочення заробітних плат, що негайно спричинить за собою падіння рівня життя українців.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами