ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Євротуристи залишать в Україні $ 300 000 000

Темпи зростання товарообігу в Україну можуть знизитися, незважаючи на проведення «Євро-2012».  На думку Миколи Івченка, керівника інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні, зростання в роздрібній торгівлі в поточному році складе близько 9-10%.

«Деяку підтримку даного сектору економіки зможе надати «Євро-2012», так як очікується, що іноземні туристи в якості споживчих витрат залишать в Україні близько 300 млн. доларів.  Тим не менш, на фоні уповільнення зростання основних секторів вітчизняної економіки, ймовірного зниження темпів зростання номінальних доходів населення, а також незначних обсягів кредитування зростання роздрібного товарообігу буде поступово сповільнюватися”, – прогнозує Микола Івченко.

Обсяг роздрібної торгівлі в квітні традиційно трохи вище березневого.  Населення в цей період активно купує сезонні речі, а також готується до травневих свят.  Тим не менш, зростання роздрібного товарообігу в січні-квітні 2012 року по відношенню до аналогічного періоду минулого року, на думку експерта, навряд чи прискориться, оскільки споживчі настрої в Україні залишаються під тиском.

Обсяг організованої роздрібної торгівлі в березні склав 30668,4 млрд. грн.  (3,839 млрд. доларів), що на 17,04% більше, ніж у лютому.  Однак, незважаючи на це, в річному вираженні зростання товарообігу за січень-березень 2012 сповільнилося з 14,6% до 14,2%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами