ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Митниця завищує вартість товарів в 25 разів!

Держмитслужба України з початку березня стала завищувати вартість товарів у десятки разів. В результаті ціна розмитнення для імпортерів зросла кардинально. Експерти пояснюють таку поведінку митників тим, що їм була дана команда, у що б то не стало збільшити надходження до бюджету на 7 млрд гривень.

Ці гроші повинні піти на передвиборні соціальні ініціативи Президента Януковича. В цілому ж план митниці на 2012 рік становить більше 120 млрд. гривень.

«Наша вантажівка вже 2 тижні перебуває на терміналі Київської обласної митниці, – розповів директор компанії-імпортера інструменту. Ми не перший рік растаможуємо вантаж, але такого свавілля не пам’ятаємо. Тарифний відділ митниці завищив вартість деяких наших товарів в 25 разів! В результаті з нас вимагають на 100 тис. грн. заплатити більше, ніж ми повинні за законом. Наприклад, на офіційному сайті Держмитслужби зазначено, що середньорозрахункова вартість підшипника складає 17,77 дол. за кг. А нам вони намалювали цифру більше 500 дол. за кг. За ці ж самі підшипники! Причому, без пояснення, на якій підставі вони так накрутили ціни. Крім того, ми ще повинні платити митниці за кожен день простою нашого вантажу на їх складі. І ми не одні такі. Вся стоянка обласної митниці забита фурами, які не можуть законно пройти розмитнення!».

За словами підприємців, таке митне свавілля згубне для бізнесу. Багато імпортерів – офіційні представники іноземних компаній. Якщо ситуація на митниці не вирішитися, частина з них буде змушена піти з українського ринку.

Завищення митної вартості товарів позначиться і на гаманцях простих українців. Вже зараз почали зростати ціни на ряд імпортної продукції.

Нагадаємо, що з 1 квітня Державна митна служба України планує ще більше посилити вимоги до імпортерів. Зокрема, очікується широкомасштабна кампанія з проведення перевірок бізнесу з метою недопущення заниження митної вартості товарів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами