ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ринок капіталу 2012: як українському бізнесу залучити фінансування за кордоном?

Залучити гроші в бізнес після глобальних потрясінь регіональних та світової економік стало набагато складніше. Інвестори дуже зважено підходять до оцінки інвестиційних проектів та прийняття рішення про капіталовкладення.Але, тим не менш, бізнес не стоїть на місці і грошові потоки теж не зосереджуються лише на банківських депозитах і в цінних металах.

Можливість залучити інвестиції для українського бізнесу за кордоном є, але вона в дуже залежить від самого бізнес проекту.

Інвестори шукають цікаві та перспективні проекти і розглядають питання фінансування під призмою ряду факторів:

  • цікавість напряму інвестування,
  • специфіка бізнес проекту,
  • особливості та унікальність його концепції,
  • можливість реалізації з точки зору ринку.

Крім того, вагомими факторами в залученні інвестування є розподіл ризиків між інвестором та ініціатором проекту, то є питання пайової участі кожної зі сторін, а також особистісний фактор. Вплив, авторитетність і довіра до потенційного партнера, як незмінні речі перцепції і сприйняття, відіграють важливу роль при залученні інвестицій в новий інвестиційний проект або діюче підприємство.

Що стосується напрямків і терміну інвестування, однозначно одне, зарубіжні інвестори не женуться за проектами зі швидкою окупністю. Переважно вкладаються гроші на термін 5-7 років і більше в технологічні та виробничі проекти з обсягом інвестування від 5 млн. євро.

До пріоритетних останнім часом галузям, я б віднесла агропромисловий комплекс та суміжні з ним підгалузі економіки, альтернативну електроенергетику, фармацевтику та медицину. Що стосується будівельної галузі, то, на жаль, на кілька років вперед даний сегмент залишається закритим питанням для інвестування.

За даними нашої компанії, спроби багатьох будівельних компаній залучити фінансування за кордоном так і залишаються спробами і надією. Виняток становлять спільні українсько-іноземні компанії, в яких іноземні компанії володіють частиною корпоративних прав. Але і в даному випадку більшість проектів припинені і знаходяться в очікуванні зростання платоспроможності населення і загального зростання економіки.

Ризик інвестування в Україну залишається вагомим і стримуючим фактором для багатьох інвесторів, але, тим не менше, потрібно враховувати, що ми ставимося до ринків. А для інвесторів з вільними грошима це є вагомим сигналом до прийняття позитивного інвестиційного рішення, оскільки робота на ринку з високою конкуренцією і ринку, де багато галузей тільки починають свій підйом і формування, велика різниця.

На додачу, необхідно пам’ятати, що незаперечним плюсом України є її географічне розташування. Розглядаючи питання інвестування в країни, які розвиваються Африки чи Європи, очевидно, що плюс буде за нами.

Таким чином, кожен інвестиційний проект сьогодні – це окреме питання з індивідуальним підходом і набором різних інвестиційних рішень.

Наталія Галкіна , директор департаменту фінансового консалтингу компанії “Про-консалтинг”При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами