ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банани будуть дорожчати до кінця березня

Протягом минулого тижня ціни на банани в Україні збільшилися на 27%. Експерти пояснюють таке стрімке зростання цін похолоданням і стихійними лихами в Еквадорі, звідки на світовий ринок поставляється солідний відсоток бананів.

Ціни на цей вид фруктів ростуть не тільки у нас, а й за кордоном. При цьому в Україні діє додатковий фактор у вигляді сезонного збільшення попиту. За даними Тетяни Гетьман, керівника проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, на кінець зими зазвичай припадає пік споживання бананів в нашій країні.

Експерт прогнозує, що складна ситуація з постачанням українського продовольчого ринку бананами збережеться ще близько чотирьох тижнів. З цієї причини в березні цей вид фруктів може подорожчати ще на десяток-другий відсотків.

Держмитслужба інформує, що в минулому місяці в нашу країну ввезено 21,7 тис. тонн бананів. У грудні минулого року цей показник дорівнював 27 з гаком тисяч тонн.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами