ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Точка зору: Греції вже нічого не допоможе

Експерти впевнені, що дефолт цієї країни просто відсунуть з березня на кінець року.

Прийняття угоди між Грецією та трійкою кредиторів щодо заходів жорсткої бюджетної економії в країні, незважаючи на економічне обґрунтування, не гарантує її виходу з тривалої кризи.

– Практика показує, що прийняття нової угоди ще не гарантує її виконання, – каже керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко. – Греки, як правило, виконують лише частину вимог кредиторів. Тому поки що немає ніякої гарантії, що це кінець кризи в Греції. Можливо, країна отримає чергову допомогу від МФКО і небезпека дефолту в найближчому майбутньому спаде. Проте, до кінця поточного року можуть знову виникнути проблеми з отриманням чергових кредитів через неповне виконання вимог до Греції.

Схожу думку висловили і експерти компанії FIBO.

– Незважаючи на згадану безпечність ринку і загальний підйом на очікуваннях, що грецькі проблеми ось-ось будуть вирішені, до їх реального вирішення ще дуже і дуже далеко, – коментують ситуацію аналітики FIBOGroup. – Вирішити системну помилку в грецькій економіці зараз здатні лише агресивні і жорсткі заходи, а до цього не готова ні сама країна, ні єврозона. В результаті, роблячи нові кроки назустріч європейським умовам кредитування, Греція всього лише вплутується в нові борги – які пізніше треба буде або погасити або домовитися і рефінансувати. З другим складніше, а перший варіант і зовсім видається неможливим. Говорячи словами економіста Пола Кругмана, Греція за 2000 років ні разу не розплатилася за своїми боргами – чому в цей раз світ впевнений, що вона розплатиться? “У грецької економіки в поточному її вигляді немає майбутнього – уряду зараз потрібно зробити упор на малий і середній бізнес, поки він ще існує.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами