ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Багаті заробляють в 60 разів більше ніж бідні – експерт

Офіційний показник нерівномірності розподілу доходів в українському суспільстві відповідає середньоєвропейській нормі. Проте дані Держкомстату, які лягають в основу розрахунку індексу розподілу, за даними експерта Центру ім. Размукова Людмили Шангіної, не охоплюють 2-5% надбагатих сімей України.

З цієї причини відомості про розмах розриву між бідними і багатими не можна вважати коректним.

Більш реалістичні оцінки, за словами експерта, свідчать про те, що в нашій країні склалася латиноамериканська модель суспільства. Як і в країнах Південної Америки, різниця доходів 10% найбідніших домогосподарств і 2-5% найбагатших родин становить від 40 до 60 разів.

Ініціативи уряду щодо встановлення податку на багатство Людмила Шангіна вітає. Однак при цьому експерт впевнена, що дана міра не змінить радикально існуючу ситуацію. Найбільш вірним кроком для підвищення добробуту бідних і обмеження апетитів багатих, є встановлення адекватної оплати праці. Адже не секрет, що конкурентоспроможність української продукції на міжнародних ринках досягається, не в останню чергу, за рахунок штучного знецінення праці жителів нашої країни. Наступні важливі рішення влади в цьому напрямку – обмеження корупції, скасування угоди з Кіпром і жорсткий контроль за використанням офшорних зон великими роботодавцями країни.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами