ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Австралійський долар нарощує інвестиційну привабливість

Банк Австралії у вівторок прийняв рішення зберегти свою процентну ставку на рівні 4,25%.

Дане рішення, за відгуками коментаторів, позитивно вплине на котирування даної валюти на світовому ринку і здатне підвищити на неї попит.

Фінансові аналітики відзначають, що ризики в економіці Європи залишаються істотними, незважаючи на пом’якшення фінансових умов. Разом з тим, в США спостерігається помірне зростання, а зростання в Китаї хоч і сповільнився, знаходиться на досить високому рівні.

Економіка Австралії демонструє різну динаміку в окремих секторах. Рівень безробіття в країні виріс з середини минулого року з 4,9% до 5,2%, і залишається незмінним. Інфляція знизилася в результаті здешевлення продуктів харчування після усунення наслідків повені. Якщо в третьому кварталі 2011 року темпи зростання цін в річному вираженні досягли 3,5%, то в четвертому кварталі – 3,1%. Очікується, що інфляція продовжить знижуватися в найближчий квартал або два, і складе близько 2,5%. Темпи зростання кредитування в Австралії залишаються незначними, хоча і спостерігається деяке збільшення попиту на кредити від підприємств. З урахуванням поточних тенденцій по ВВП та інфляції регулятор порахував, що ставка 4,25% є більш прийнятною. У разі реального зниження попиту та відображення цього в інфляційних очікуваннях регулятор може піти на подальше ослаблення монетарної політики і зниження ставки.

«Рішення Банку Австралії зберегти процентну ставку на поточному рівні позитивно позначиться на перспективах австралійського долара в короткостроковому плані. Якщо говорити про середньострокові перспективи, то вихід даного релізу підтверджує наші оцінки привабливості цієї валюти. Австралійський долар зберігає потенціал зростання на світовому ринку в 2012 році до рівня 1,1500», – відзначає Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами