ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Війна сирів триває

Деякі експерти вже заявили, що введення заборони негативно позначиться на всій молочної галузі України.

Експерти впевнені: заборона, введена в Росії, – це наслідок охолодження відносин між нашими країнами.

Мільйонні втрати

Незважаючи на те що на сьогодні в Росії не хочуть бачити сири всього трьох українських виробників, проблема набагато масштабніша. Іміджу та репутації України завдано удару. А наші виробники мовчать. Хоча, якщо справа так піде далі, роботи у них поменшає найближчим часом.

Деякі експерти вже заявили, що введення заборони негативно позначиться на всій молочної галузі України. І навіть назвали втрати в конкретних цифрах – приблизно 100 млн доларів на рік.

Ситуація цілком може посилитися. Другий наш великий покупець сиру – Казахстан – входить до Митного союзу і під впливом Росії цілком може також обмежити експорт української продукції.

Радість з приводу того, що тепер на українських прилавках з’явиться багато дешевого сиру, передчасна. Якщо ціни і знизяться, то не більше ніж на 5-7 грн., Кажуть експерти, та й то дане зниження буде короткочасним.

– Виробники трохи знизять ціну, щоб реалізовувати сир, який був призначений для експорту в Росію, – пояснює керівник аналітичного відділу консалтингового агентства ААА Марія КОЛЕСНИК. – Після цього, найімовірніше, вони просто скоротять виробництво, так що ціни швидко зростуть.

Холдинг “Молочний альянс” вже призупинив виробництво сиру на Пирятинському сирзаводі в Полтавській області. На підприємстві пояснюють, що вітчизняному ринку така кількість сиру не потрібна, тому тут тимчасово переорієнтувалися на випуск інших видів молочної продукції.

До речі, в холдингу запевняють, що ніколи не виробляли і не планують робити сирний продукт: на підприємстві взагалі відсутнє обладнання, за допомогою якого можна було б вносити рослинні жири в суміш для варіння сиру. Але ці заяви, так само як і експертизи в незалежних російських лабораторіях, Росспоживнагляд залишає без уваги.

Хто наступний?

Експерти називають як мінімум дві причини “сирної війни”, яка розгорілася. Зокрема, на думку президента Союзу молочних підприємств України Лідії КАРПЕНКО, з великою часткою ймовірності можна говорити про те, що у росіян скупчилися надлишки своїх власних сирів. І сьогодні вони шукають шляхи, щоб призупинити експорт і дати можливість працювати своїм заводам.

Однак набагато більш популярна серед експертів друга версія – політична. Як зазначив “Комсомолці” директор аналітичного агентства ААА Сергій Наливка, весь цей галас – прямі наслідки охолодження українсько-російських відносин і спроба натиснути на українську сторону в питаннях, що стосуються ГТС.

Експерти переконані: за допомогою “сирної війни” нам непрозоро натякають, що обмеження можуть торкнутися і інших товарів. У зоні ризику – м’ясо, продукція пивоварних і кондитерських галузей. Росія – наш основний партнер з експорту, і механізмів тиску, які, до речі, використовуються далеко не в перший раз, у неї достатньо. А виходячи з досвіду минулих років доводиться з жалем констатувати: цю війну ми, швидше за все, програємо.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами