ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кожен день морозів обходиться в 40 мільйонів

Холоди щодня виймають з кишень держави і простих громадян величезні суми.

ГАЗОВА СКЛАДОВА

Найбільше від холоду “страждають” комунальні підприємства, адже потрібно збільшувати подачу тепла в усі як житлові, так і нежитлові будівлі. За даними “Нафтогазу”, в морозні дні Україна споживала по 320 млн кубів газу щодоби. З них близько 140 млн кубометрів – це відбір газу з українських підземних сховищ газу, 117-120 млн кубометрів – відбір імпортного газу з газопроводів і 57 млн кубометрів – газ, що видобувається в Україні. При цьому 22 січня, коли середньодобова температура була лише трохи нижче нуля, країна споживала близько 255 мільйонів кубів блакитного палива щодня.

Неважко порахувати, що мороз додав до витрати близько 65 мільйонів кубометрів газу на добу. При ціні російського палива на рівні 416 доларів за тисячу кубометрів кожен день морозів країні обходиться тільки в 27 мільйонів доларів додаткових витрат.

Виросло і споживання мазуту і вугілля. Адже сьогодні в Україні працюють 34 ТЕЦ, з яких 26 – на газі, 6 – на вугіллі з використанням газу, 1 – на коксовому газі і 1 – на мазуті і газі. У зв’язку з цим округлимо збільшення витрат на пальне до 30 мільйонів доларів в день.

На ринках вже пропали торговці овочами та фруктами, які не можуть обігріти свій товар. Зате великі торгові мережі підняли ціни на них на 10%.

За даними Держкомстату, в споживчому кошику овочі та фрукти займають близько 10% від усіх витрат. Неважко порахувати, що наші загальні витрати зросли на 1% тільки через морози. За даними відомства, середні витрати української родини становлять близько 1200 грн. в місяць на людину. Знову ж беремо в руки калькулятор і отримуємо, що за один день людина витрачає 40 грн., А мороз підвищує ці витрати на 40 копійок. Тепер множимо це на 46 мільйонів населення і отримуємо … 18,4 мільйона гривень (2,3 млн дол) тільки на їжу.

Ще більше витрачають автомобілісти. Всього в країні зареєстровано понад 10 млн авто. У минулому році в баки було залито 9560000 тонн палива. Якщо перевести вагу в обсяг, то вийде близько 11 мільярдів літрів. Тобто кожна машина в середньому споживає близько 1100 літрів палива щорічно, або 3 літри в день. У такі морози витрати збільшується на 20-30%, при вартості літра палива близько 10 грн., Кожен водій переплачує в середньому 6-9 грн. в день. Разом, ще як мінімум 60 мільйонів гривень (7,5 млн дол) в день.

Хтось скаже, що люди не виїжджають в такий мороз. Однак вони користуються таксі, кількість викликів яких вже виросла на 20-30%. Так що простій звичайних водіїв компенсується більш активною їздою таксистів.

Природно, є й інші витрати як в автомобілістів, так і у простих громадян. Перші витрачаються на заміну акумуляторів, зимову миючу рідину, інші купують теплий одяг, вмикають в будинку електричні обігрівачі, частіше хворіють, а також готують більше їжі. Але ці витрати порахувати складно. Тому давайте оцінимо хоча б перераховані вище витрати.

А В ЦЕЙ ЧАС

“Нафтогаз” і “Газпром” не можуть розібратися з обсягами. Холоди стали причиною чергових непорозумінь між Україною та Росією. Після того як італійські споживачі стали скаржитися, що обсяг поставленого їм газу знизився, російська сторона звинуватила в цьому нашу країну. В “Газпромі” сказали, що рівень відбору природного газу України відповідає річному обсягу поставок в 60 млрд куб м. Проте в “Нафтогазі” повідомили, що обсяги транзиту природного газу через територію Україну і відбір імпортованого природного газу знаходяться на рівні, визначеному контрактом з ” Газпромом “. Збільшення ж споживання природного газу компенсується виключно за рахунок відбору палива з вітчизняних підземних газосховищ.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами