ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Європу не влаштовують газопроводи в обхід України

Активність «Газпрому» на ниві будівництва підводних газопроводів в обхід української території викликає трохи роздратовану реакцію в Євросоюзі. Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер на днях заявив, що прокладання нових маршрутів постачання газу не повинна привести до знищення вже існуючих.

– Ми сприйняли “Північної потік”, ми можемо сприйняти “Південний потік”. Але нам потрібно віддавати перевагу існуючим системам, в тому числі українській “, – заявив єврокомісар.

Одним з найважливіших переваг діючих маршрутів постачання газу до Європи є їх надійність в порівнянні з альтернативними. Це обумовлено місцезнаходженням української ГТС, через яку поставляється в ЄС левова частка російського палива, на сухопутній території, в той час як обхідні газопроводи проходять по морському дну через що їх надійність нижча, а умови експлуатації складніші.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами