ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Євросоюз не повірив у заяву, що його газ вкрала Україна

Єврокомісія констатує зниження обсягів поставки газу з Росії в останні тижні. За даними представника Єврокомісії Марлене Хольцнер, нестача палива відчувається в Австрії на 30%, в Італії на 24%, у Польщі на 8%. Польща. Також знизився обсяг транспортування вуглеводнів в Угорщину, Болгарію, Румунію, Грецію.

Офіційні особи РФ спробували перекласти провину за зниження постачання газу на українських транзитерів, які забезпечують транспортування левової частки російських вуглеводнів до Євросоюзу. За даними власників палива, частина їхньої продукції, призначеної країнам Європи, пропадає на території України. Це пояснення вже спростували українські експерти. А в Єврокомісії до цієї версії поставилися з недовірою.

Марлене Хольцнер повідомила, що російська сторона не надала офіційних органів ЄС достатньої інформації, яка могла б пояснити виниклу газову кризу. Влада Євросоюзу поки не вважає ситуацію надзвичайною. На території об’єднаної Європи є достатні запаси газу, в тому числі і накопичені в підземних сховищах, які можуть бути використані в разі загострення ситуації.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами