ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціни на бензин та електрику заморозили до весни

Уряд домовився з нафтовиками і енергетиками, що ціни на паливо і електрику залишаться на грудневому рівні аж до березня 2012 року, повідомив у п’ятницю міністр енергетики Сергій Шматко.

Міністр заявив, що ціни на роздрібних автозаправках в лютому будуть зафіксовані.

“Незважаючи на зростання акцизів з січня 2012 року, у нас є принципова домовленість з нафтовими компаніями – учасниками ринку пально-мастильних матеріалів про неріст цін на енергоносії, в тому числі в ПММ-роздробі”, – сказав на нараді в п’ятницю глава міністерства енергетики Сергій Шматко.

За словами глави відомства, на нафтопереробних заводах ціни також зберігаються на рівні грудня минулого року.

Вода буде дорожчою бензину

“Ми моніторимо, з тим, щоб ціни залишалися на НПЗ, а також в регіонах на ПНПО (підприємства нафтопродуктозабезпечення) на рівні грудня минулого року”, – цитує Шматко Інтерфакс.

Міністр пообіцяв стежити за тим, як АЗС незалежних операторів будуть слідувати домовленостям.

Разом з тим, президент Російського паливного союзу Євгеній Аркуша сказав агентству Рейтер, що з незалежними операторами мереж автозаправних станцій міненерго переговорів не вів.

“З нами ніяких переговорів ніхто не вів, ніяких домовленостей не укладав. Приватні заправки працюють в ринку і ціни формують, виходячи з ринкових реалій”, – сказав Рейтер Аркуша. Міненерго стверджує, що домовився про заморожування цін і з енергокомпаніями.

На скільки злетять ціни в 2012 році?

“Разом з “Радою ринку”, разом з некомерційним партнерством постачальників, разом з генераторами ми ведемо на сьогоднішній день спільну роботу, причому ця робота ведеться в добровільному ключі, що ціни у платіжках на електроенергію в січні-лютому будуть виходити з базису грудня минулого року “, – сказав Шматко.

Ставки акцизів на автомобільний бензин і дизельне паливо в Росії виросли з 1 січня на 29-32,6%.

За даними Росстата, незважаючи на підвищення акцизів, ціни на бензин з 11 по 16 січня в Росії знизилися на 0,2%, а на дизпаливо виросли на 0,1%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами