ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ризик девальвації гривні збережеться в 2012 році – експерт

Обсяг споживання імпортної продукції вітчизняними споживачами істотно перевищує експортні поставки. У грудні, за даними начальника відділу аналізу фінансових ринків “ING Банк Україна” Олександра Печеріцина, розмір зовнішньоторговельного дефіциту склав 1,3 млрд доларів.

Даний показник практично дорівнює результатам листопада. Проте в грудні дещо покращився стан платіжного балансу країни – дефіцит знизився до 100 млн доларів, тоді як місяцем раніше становив 900 млн доларів.

У той же час ослаблення девальваційних настроїв у суспільстві і заходи, вжиті НБУ для контролю над обмінним курсом, трохи уповільнили відтік валюти через готівковий сегмент ринку. В останній місяць 2011 року таким шляхом витекло 1,1 млрд доларів, тоді як в листопаді – 1.5 млрд. доларів.

Говорячи про прогнози на 2012 рік Олександр Печерицин відзначив, що ситуація з платіжним балансом не вселяє оптимізму. Швидше за все, протягом нинішнього року той показник буде мати мінусове значення. У цьому переконує існування ряду істотних ризиків, які загрожують нормальному розвитку економіки України.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами