ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon За комунальними тарифами доглянуть міліція і прокуратура

Проти чиновників і керівників ЖЕКів, які допустили підвищення цін, порушать кримінальні справи. Масштабна урядова перевірка виявила, що практично у всіх регіонах підвищення тарифів не обгрунтоване, а місцева влада встановила ціни без урахування єдиної методики, фактично на власний розсуд. Тепер тарифи будуть скасовані і переглянуті.

Підвищення комунальних тарифів місцевою владою стало напередодні центральною темою урядового засідання. Порушення при формуванні цін на «комуналку» були виявлені майже у половині областей. Тепер чиновників місцевих адміністрацій і представників ЖЕКів чекають не тільки звільнення, але і більш серйозні наслідки.

«Анатолій Михайлович, – сказав прем’єр-міністр Микола Азаров, звертаючись до міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолію Близнюку, – прошу вас у випадках, коли є необгрунтоване підвищення тарифів, негайно передавати матеріали по цих справах в правоохоронні та контролюючі органи». Окреме доручення – взяти «тарифну тему» ​​під особистий контроль – отримав заступник генпрокурора Віктор Занфіров.

Найближчим часом підключитися до перевірки повинні Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг, Антимонопольний комітет і новостворене Агентство по ціновій політиці.

Комплексну ревізію тарифів в регіонах провела Держкомісія з регулювання ринку фінансових послуг. Виконуючий обов’язки голови комісії Андрій Литвин визнав, що за виявлені на місцях порушення можна звільняти чиновників. «За дорученням уряду, ми провели перевірку документів – на якій підставі були підвищені тарифи на житлово-комунальні послуги. І жоден документ не давав підстав для прийняття таких рішень. Складається враження, що керівники житлово-комунальних підприємств вважають свою роботу бізнесом і думають про те, як більше заробити», – обурювався Литвин.

За його словами, необгрунтоване підвищення тарифів зафіксовано в Харківській, Миколаївській, Київській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Черкаській, Чернівецькій та Полтавській областях. «Ми продовжуємо аналіз по всіх регіонах, з’ясовуємо, на якій підставі місцеві органи влади приймали рішення про підвищення тарифів. Ми продовжуємо ревізію документів про рішення всіх міських і селищних тарифів, і за результатами можна буде приймати кадрові рішення», – відзвітував голова Держфінпослуг.

Ще категоричнішим був заступником міністра внутрішніх справ Сергій Черних. Він цілком прозоро натякнув, що чиновників на місцях і комунальників чекають кримінальні справи. «Уряд не підвищував цін на електроенергію, тому ніяких об’єктивних підстав для підвищення комунальних тарифів на місцях немає. Тому всі необгрунтовані рішення будуть негайно скасовані. Відносно посадових осіб, які допустили завищення тарифів, повинні бути вжиті заходи відповідного реагування», – доповів Черних. Представник МВС зазначив, що у комунальній системі процвітають службові зловживання, розкрадання керівниками комунальних підприємств засобів і субсидій, корупція і хабарництво. У нинішньому році МВС особливу увагу приділить того, як чиновники витрачають бюджетні кошти, які виділяються у вигляді дотацій для населення та комунальних підприємств.

Міністру Близнюку Микола Азаров передав понад триста звернень «про факти комунальної здирництва» зі свого Facebook: «Ретельно розберіться, вникніть буквально в кожну справу. Такого фактичного матеріалу ви ні в яких звітах, ні від яких комісій не отримаєте».

Міністр, зі свого боку, відзвітував про виконану роботу – зниження тарифів, зокрема, в Херсоні, Чернігові та Полтаві. Близнюк пояснив, що там тарифи були сформовані з порушенням єдиної методики, яка наприкінці минулого року була затверджена урядом. Крім того, він нагадав, що місцеві влади не можуть підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду: «У державі є регулятор, який встановлює ціну для монополістів на воду, на газ. І ніхто інший не може їх переглядати. Як мінімум півроку ніхто ні на копійку ціни не піднімає». У компетенції місцевої влади – тільки квартплата, яка складається з вартості утримання будинків і прибудинкових територій. А за комунальними тарифами тепер наглядатиме новостворена Державна інспекція за цінами. «Всі, хто хоче змінити ціну, повинні будуть прийти в цінову інспекцію і там узгодити. Якщо доведуть таку необхідність, їм затвердять ціну», – пояснив міністр нововведення.

Драма з тарифами привела до плутанини. «У містах, де підвищення тарифів скасовано, люди не знають, як їм діяти. Оплачувати отримані квитанції чи чекати перерахунку. Їм не пояснюють», – сказав прем’єр Близнюку і зажадав внести ясність.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами