ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чиновникам наказали погоджувати з народом підвищення квартплати

За результатами останнього засідання Кабміну, присвяченого питанням тарифоутворення у секторі комунальних послуг, в Полтаві скасовано підвищення цін на послуги ЖКГ. У Херсоні скандальне рішення міськради про подорожчання квартплати призупинили до того моменту, поки не будуть визначені органи громадського контролю, які будуть стежити за якістю послуг і оцінювати адекватність встановлених тарифів при їх оплаті.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк заявив, що розмір тарифів, які встановлює місцева влада на комунальні послуги, повинні бути ретельно обгрунтованими, погодженими з громадою в рамках процедури громадських слухань. Крім того, міністерство вимагає від місцевої влади регулярно інформувати споживачів про перелік послуг, структуру цін і тарифів і причини їх підвищення.

У перспективі МінЖКГ обіцяє, що підвищення квартплати мерії міст зобов’язані будуть погоджувати з Києвом. Контролювати це питання стане нещодавно створена Держінспекція України з контролю над цінами. Для введення такого режиму необхідно внести зміни в чинне законодавство, над підготовкою яких працюють чиновники міністерства.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами