ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Яким буде курс долара і євро на початку 2012 року?

Євровалюта під тиском

Європейська валюта в січні і лютому, ймовірно, продовжить перебувати під тиском. Невирішені боргові проблеми країн єврозони залишаються актуальними. Виходячи із заяв грецького уряду, існує ризик виходу цієї країни з єврозони в разі відмови надати їй другий транш міжнародної допомоги. Також поки немає ясності щодо прийняття рішення з приводу проведення єдиної бюджетно-податкової політики в країнах єврозони.

Трохи підтримати євро в лютому може помірно позитивна економічна статистика по США. Вартість євровалюти на ринку FOREX в поточному місяці може коливатися в діапазоні 1,2300-1,3500. В Україні в цьому випадку, при стабільному доларі, середній курс продажу готівкового євро буде перебувати в межах 10,05-11,03 грн.

Долар буде стабільним

Курс готівкового долара в Україні в лютому буде залишатися стабільним або мати слабку тенденцію до зростання. На поточний момент ризики для економіки країни виходять з єврозони, які матеріалізуються у вигляді уповільнення економік – основних наших торгових партнерів.

Курс національної валюти може зберегтися стабільним за рахунок підтримки НБУ, однак, у цьому випадку йому доведеться витрачати свої ЗВР. Прогнозний діапазон коливання середнього курсу продажу готівкового долара в Україні в лютому – 8,05-8,09 грн.

Російський рубль може впасти

Вартість російської валюти в поточному місяці буде залежати від курсу рубля по відношенню до долара США. Негативні настрої на фінансових ринках на тлі невирішених боргових проблем єврозони і можливість подальшого зниження рейтингів країн даного регіону можуть призвести до подальшого здешевлення рубля.

Підтримати рубля в січні можуть відносно високі ціни на нафту на тлі конфлікту з Іраном. Так, котирування нафти марки Brent знову повернулися на рівень вище 110 доларів за барель. Прогнозний діапазон коливання середнього курсу продажу готівкового рубля в Україні в січні 0,247-0,261 грн.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами