ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціни на газ прирівняли до загрози нацбезпеки

Питання забезпечення енергетичної незалежності країни стало головною темою засідання Ради національної безпеки і оборони України. Секретар цього органу влади Раїса Богатирьова переконана, що умови контракту про постачання газу, підписаного «Нафтогазом» і «Газпромом» у 2009 році стали причиною виникнення реальної загрози національній безпеці.

Дана угода стало причиною серйозних економічних труднощів, яких зазнає в даний час наша країна. Раїса Богатирьова повідомила, що кожного року Україна платить Росії за газ 96 млрд. гривень. Збитки держави становлять до 5 млрд доларів на рік. Крім того, непомірно високі тарифи на поставку газу в порівнянні з іншими країнами знижують конкурентоспроможність України. Для швидкого вирішення кризової ситуації уряд веде непрості переговори про зміну умов поставки газу в Україну.

Для забезпечення енергетичної незалежності Україна РНБО вирішила напрацювати ряд спеціальних заходів. За словами Раїси Богатирьової, стратегічним напрямком у вирішенні даного питання стане диверсифікація джерел постачання природного газу. Для цього РНБО рекомендує налагодити ділові контакти з представниками країн-постачальників газу в регіоні. Обсяг газу власного видобутку вирішено збільшити, отримані таким шляхом вуглеводні будуть спрямовані на потреби населення і комунальних підприємств. Крім цього, ставку необхідно зробити на розвиток енергозберігаючих проектів та використання альтернативних джерел отримання енергії.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами