ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon S & P ще раз нагадало Європі про кризу. Рішення – за Драги

Минулого четверга голова ЄЦБ Маріо Драги заявив про початок економічної стабілізації в Єврозоні, привівши в приклад успішні аукціони з розміщення іспанських та італійських бондів. На новину одразу ж оптимістично відгукнулися фінансові ринки: євро миттєво зміцнився проти долара майже на 1%. Проте вже наступного дня інвестори зрозуміли, що радіти рано, – міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило кредитний рейтинг одразу дев’яти країн Європи.

Свої дії агентство пояснює нездатністю європейських держав прийняти ефективні рішення для подолання боргової кризи. На підтвердження експерти S & P наводять результати грудневого саміту, домовленості якого дуже сумнівні і залишаються на рівні просто намірів.

Треба зазначити, що в незавидний список потрапили навіть Франція та Австрія, які мають найвищий рейтинг. Для уряду Франції це стало справжнім ударом – країна втратила свій статус вперше за 37 років! Відразу на дві позиції були знижені рейтинги Італії, Іспанії та Португалії, також на одну позицію опустилися рейтинги Словаччини, Словенії та Мальти. Уникнути зниження вдалося лише Греції і тільки тому, що її рейтинг катастрофічно впав ще в липні минулого року, породивши чутки про виключення країни із зони євро.

Цілком закономірно, що дії агентства вплинули на ринкові торги – євро обвалився до $ 1.264. Причому аналітики прогнозують ще більш активні продажі ризикових активів і зростання індексів.

На думку тих же фахівців, рішення S & P змусить-таки європейський уряд включити друкарський верстат на повну потужність, оскільки емісія в ситуації, що склалася – це чи не єдина можливість контролювати боргові ринки і надати європейській економіці необхідні кредитні ресурси. Тепер світова спільнота завмерло в очікуванні рішення Драги, хоча для багатьох його дії очевидні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами