На минулому тижні борговий ринок Єврозони продовжував стабілізуватися. Прибутковості по італійських та іспанських облігаціях знизилися до 6.59% і 4.20% відповідно. Це наочно демонструє поліпшення ситуації на борговому ринку проблемних країн Європи.
Аналітики компанії вказують на те, що вже з середини листопада 2011 року європейська боргова криза як така себе вичерпала. Так, приміром, Італія приваблює значно більші обсяги капіталу під набагато нижчі процентні ставки, ніж в листопаді.
Тим часом по інший бік Атлантики Міністерство фінансів США провело аналогічне розміщення 10-річних трежеріс.
При цьому, за словами фінансового аналітика Костянтина Кондакова, ослаблення єдиної європейської валюти минулого тижня в черговий раз показало, що американський долар має тенденцію до зростання перед проведенням аукціонів Казначейства США і демонструє падіння після їх закінчення.
Судячи з усього, в поточному півріччі ринок ще неодноразово зіткнеться з подібною ситуацією, тому фінансист радить валютним трейдерам уважно стежити за датами розміщень держоблігацій США.
І все ж залежність між датами розміщень американських облігацій з одного боку і зростанням американської валюти з іншого сьогодні працює не так добре, як до кризи. У компанії причина криється в тому, що обсяги держпаперів, які регулярно розміщуються Казначейством, значно збільшилися порівняно з попередніми роками.
Між тим схема, згідно з якою Сполучені Штати залучають кошти при високому курсі долара, а потім послаблюють національну валюту для підтримки власного експорту, є класичною і використовується мінфіном США протягом багатьох років.