ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Через девальвацію гривні може подешевшати житло – експерт

Найбільш важливим фактором, від якого залежатиме рівень цін на житло в Києві в поточному році, стане підсумок газових переговорів з Росією. Керівник комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Спілки фахівців з нерухомого майна України Всеволод Жоголєв прогнозує, що в разі безуспішного завершення переговорів і, як наслідок – девальвації гривні, вартість нерухомості може знизитися.

Розмір падіння ціни буде пропорційний зміні курсу гривні до долара. Експерт прогнозує, що у разі девальвації гривні буде відбуватися те саме, що відбувалося наприкінці 2008 року, тобто збільшиться обсяг проблемних кредитів, виникнуть неплатежі іпотекодержателів, зменшитися платоспроможний попит, відкладений попит. Це змусить продавців квартир поступово спускати ціни.

У разі збереження курсу гривні і макроекономічної ситуації на нинішньому рівні, рівень цін на ринку житла столиці буде більш-менш стабільним. Можливі коливання Всеволод Жоголєв прогнозує при такому сценарії розвитку подій в діапазоні 5-10%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами