ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна повільно сповзає у кризу – експерт

Ситуація у фінансовому секторі Україні дає підстави для тривожних очікувань. Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко заявив, що підсумками 2011 року переконують у повільному, але цілеспрямованому сповзання нашої країни в кризу.

Причиною для песимізму голови профоб’єднання банків, стало помітне гальмування кредитування до кінця 2011 року, падіння ліквідності банків, наростання негативного сальдо торгового балансу. Банківська система знаходиться в зоні ризику, і в разі загострення ситуації – фінансова криза і низка банкрутств стануть цілком логічним продовженням тенеденцій, які мали місце в 2011 році.

В даний час розмір заборгованості за кредитами юридичних та фізичних осіб в Україні становить майже 800 млрд гривень. Сукупний обсяг коштів цих категорій клієнтів на банківських рахунках – на 140 млрд гривень менший. Де боржники банків візьмуть кошти для виконання своїх зобов’язань – уявити складно. Це означає, що у багатьох кредиторів перспективі можуть виникнути значні труднощі з поверненням своїх коштів. За останні 2 роки українські банки змушені були списати 25 млрд гривень безнадійних боргів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами