ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Європейські країни створили Бюджетно-податковий союз

Саміт ЄС домовився про створення бюджетного пакту, до якого увійдуть 17 країн зони євро і ще 6 держав Євросоюзу, повідомив після ночі переговорів у Брюсселі голова Європейської Ради Херман ван Ромпей. Ще три країни повідомили, що поки у них немає відповідного мандата.

Поки тільки Британія відкинула можливість затвердити документ і включити його в основний Лісабонський договір ЄС.

Це нове утворення в ЄС буде створено через міжурядову угоду. Договір про Євросоюз змінам не піддасться.

Країни єврозони створюють бюджетно-податковий союз

ЄС надасть МВФ додаткові кошти на суму в 200 млрд євро, щоб посилити його можливості сприяння зоні євро, повідомив Херман ван Ромпей: “У короткостроковій перспективі ми прийняли рішення про запуск європейського механізму фінансової стабільності в 2012 році, обсяг доступних коштів складе 500 млрд євро”.

Президент ЄС також підкреслив, що саміт “прийняв ключове рішення відмовитися від підключення приватного сектора до фінансування стабілізаційних зусиль зони євро”.

“Що стосується довгострокової перспективи, ми затвердили створення Бюджетно-податкового союзу. Він включає зближення нашої податкової політики, введення” золотого правила “бюджетної дисципліни і зобов’язує всі держави ЄС надавати свої національні бюджети на затвердження в Єврокомісію”, – сказав він.

Ці норми будуть поширюватися на 23 держави ЄС, включаючи 17 країн зони євро, таким чином, чотири країни ЄС, зокрема Великобританія, відмовилися від участі в цьому проекті.

Рішення про створення Бюджетно-податкового союзу буде оформлено шляхом міжурядової угоди без внесення поправок в базові документи ЄС. Така форма не вимагає ратифікації національними парламентами.

“Зміни базових документів ЄС – складний і тривалий процес. Ми прийняли рішення, що чітко сформульовані спільні зобов’язання всіх країн співтовариства матимуть меншу силу”, – сказав ван Ромпей.

Глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу пояснив, що зміна базових угод ЄС “можливе тільки одноголосно”. Оскільки лише 23 країни ЄС будуть брати участь в Бюджетно-податковому союзі, цей шлях “реалізувати неможливо”.

Раніше учасники саміту глав держав ЄС в Брюсселі не змогли домовитися про внесення змін до договору про ЄС, що передбачають посилення контролю за витрачанням бюджетних коштів та обсягів держборгів всіх країн – членів ЄС, повідомляє агентство France Press з посиланням на дипломатичні джерела.

Посилення бюджетного контролю на рівні ЄС заблокувала Британія, що не використовує єдину європейську валюту.

ЄС обмежить дефіцит в єврозоні до 0,5% ВВП

Учасники саміту глав держав ЄС вирішили, що узгоджувати економічну політику країн єврозони необхідно, крім загальноєвропейського рівня, на рівні і самої єврозони, говориться в проекті рішень саміту.

“Буде створена процедура для забезпечення факту, що всі основні реформи в економічній політиці, плановані країнами єврозони, будуть обговорюватися і координуватися на рівні єврозони”, – говориться в документі. Саміт країн єврозони буде проводитися не рідше двох разів на рік. “Ці нові угоди повинні бути відображені на рівні договору”, – йдеться в документі.

Поки країни єврозони не мають постійного механізму або інструменту узгодження своїх економічних дій на рівні регіону єдиної валюти, вони погоджують їх, як правило, з Єврокомісією.

Євросоюз, таким чином, прагне посилити економічну координацію в єврозоні, де вирує боргова криза, давлячи на єдину європейську валюту. Ця криза восени змусила не тільки аналітиків, але і ряд політиків говорити про можливий вихід Греції з валютного об’єднання. Поки ці розмови стихли, і нинішній саміт прагне заспокоїти ринки, давши їм чіткий сигнал, що ситуація в єврозоні може бути взята під контроль і поступово поліпшена, що це може бути зроблено в тому числі за допомогою більш жорсткої бюджетної дисципліни і інтеграції не тільки валютної, але та фінансово-економічної.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами