ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Інфляція встановила рекорд десятиліття

Ще недавно прогнози щодо інфляції були невтішними на рівні 10-15%. І зовсім недавно фінансисти озвучили новий прогноз: за підсумками року інфляція складе 5,1-5,2%, і стане рекордним показником за останні 10 років.

Такий рівень інфляції забезпечив хороший урожай практично по всіх продовольчих культур, а також стримування урядом зростання комунальних тарифів, всупереч вимогам МВФ.

Разом з тим, аналітик Ерсте Банку Мар’ян Заблоцький стверджує, що з іншого боку низька інфляція може свідчити і про зниження темпів економічного розвитку. А низькі ціни на продукти тримаються за рахунок того, що сільгоспвиробники стали менше брати позик у банків.

На наступний рік прогноз по рівню інфляції вищий – 9,4%, прогнозує Всесвітній банк. Такий рівень інфляції буде забезпечений за рахунок дорого газу.

Низький рівень інфляції можуть оцінити хіба що споживачі, оскільки при низькому рівені зарплат, зростання цін на продукти практично не відчутне, а зарплату не «з’їдає» інфляція. При інфляції в 10-15% кожен українець втратив би 100-150 грн. на кожну тисячу доходу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами