ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon «Південний потік» дозволить транспортувати 63 млрд кубометрів газу

Російська компанія «Газпром» змінила проект наземної частини газопроводу “Південний потік”, передбачивши будівництво розподільного вузла в північній частині Італії. Раніше проект газопроводу припускав проходження труби через Територію Австрії до газорозподільного центру в Баумгартені.

За новим проектом «Південний потік» на територію Австрії заходити не буде. З газопровідною системою цієї країни російську трубу з’єднає. Причини перегляду маршруту проходження газопроводу замовники будівництва «Південного потоку» не пояснюють.

Пропускна потужність майбутньої транзитної труби складе 63 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту – до 15 млрд євро. Структура власності у разі його споруди буде розподілена таким чином: “Газпрому” – 50%, італійської Eni – 20%, французької EDF з німецькою Wintershall – по 15%. Будівництва «Південного потоку» перешкоджає позиція Туреччини, яка ще не дала згоди на прокладку газопроводу у своїх територіальних водах.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами