ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Реальна вартість української копійки – 2 центи

Виробництво монет номіналом 1 і 2 копійки, за оцінками нумізматів, обходиться Нацбанку приблизно в 2 центи. Це приблизно в 8-16 разів дорожче номіналу дрібних розмінних монет.

Щорічно НБУ карбує від 500 мільйонів до мільярда штук дрібних монет. Їх реальна вартість перевищує номінальну на десятки мільйонів гривень. Основними споживачами монетної продукції фінрегулятора є торгові мережі, які беруть розмінні монети в великих кількостях. Проте назад в банківську систему надходить мізерна кількість відданих в обіг металевих грошей. Щоб оборот монет в економіці не припинявся, НБУ доводиться постійно випускати додаткові їх обсяги.

Відмовлятися від випуску монет номіналом в 1 і 2 копійки Нацбанк поки не збирається, не дивлячись на очевидну нерентабельність їх виробництва. Причиною є небажання фінрегулятора прискорювати інфляцію в країні. Якщо найдрібнішою монетою стане, наприклад, «п’ятак» ціни в країні округляться в бік підвищення. Це спровокує інфляційний скачок і погіршить статистичні показники роботи влади.



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами