ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Податковій дозволять відібрати «правильних» оцінювачів житла

У Верховній Раді зареєстрований законопроект народного депутата Андрія Пінчука про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування майна фізосіб. Автор нормативної розробки пропонує дозволити органам податкової адміністрації скласти реєстр оцінювачів, які будуть мати право визначати вартість майна та майнових прав для розрахунку і сплати податків і зборів.

Таким чином, при продажу квартири, будинку, земельної ділянки або автомобіля громадянин матиме право скористатися послугами не будь-якого кваліфікованого оцінювача, на підставі даних якого податкові органи виведуть належну державі частку доходу, а лише тих, хто буде полягати в реєстрі ДПСУ. Таким чином, вважає автор законопроекту, у платників податків буде менше можливості мінімізувати суму виплати до держбюджету від продажу майна.

Якщо закон депутата Пінчука буде прийнятий, оцінювачів, які бажають виступати в ролі експерта при здійсненні операцій купівлі-продажу нерухомості і транспортних засобів, необхідно буде довести свою відповідність ряду критеріїв, зокрема пройти податкову перевірку, аудит і іспит на відповідність вимогам якості.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами