ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Новий план ЄЦБ послабить єдину валюту

Євроцентробанк представив новий план по стабілізації європейського боргового ринку. Згідно з цим планом ЄЦБ має намір викупити державні облігації проблемних країн Єврозони на суму 1 трлн євро.

Як відзначають аналітики, європейський регулятор готовий витратити для цих цілей близько 750 млрд євро. При цьому в компанії очікують, що протягом 2012 ЄЦБ буде змушений знизити основну процентну ставку до рекордного мінімуму в 0.5%.

За словами фінансового аналітика Костянтина Кондакова, курс єдиної європейської валюти в наступному році буде мати яскраво виражений спадний тренд. «Зниження процентної ставки, а також активні інтервенції ЄЦБ на борговому ринку будуть чинити серйозний тиск на євро”, – зауважив експерт.

Тим часом Європейський фонд фінансової стабільності, який згідно з рішенням, прийнятим на недавньому саміті в Брюсселі, повинен скласти 1 трлн євро, відчуває брак коштів. Незважаючи на те що європейські центробанки виділяють для фонду 200 млрд євро, цих грошей явно недостатньо. При цьому приватні інвестори з великим небажанням беруть участь у фінансуванні фонду.

Експерти вважають, що ЄЦБ буде змушений спрямовувати кошти через МВФ, щоб обійти заборону на пряме фінансування бюджетних дефіцитів периферійних країн. Це буде дуже своєчасним кроком, оскільки вже в найближчі шість місяців тільки Італія й Іспанія мають рефінансувати свої облігації на суму 425 млрд. доларів. Між тим зараз вільних ресурсів у МВФ є трохи більше ніж 400 млрд. доларів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами