ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прірва між Єврозоною і США збільшується

Публікації останніх макроекономічних показників США знову і знову демонструють розкол, який перетворюється в прірву між американською та європейською економіками. Наприклад, кількість заявок на допомогу з безробіттю в США за другий тиждень грудня, показала найзначніше зниження з травня 2008 року – на 19 000 і склала 366 000. Поліпшення ринку праці є одним з найбільш яскравих ознак того, що економіка країни відновлюється.

Чим же це викликано? Як стверджують аналітики, подібне поліпшення, найімовірніше, явище тимчасове. Зауважимо, що, незважаючи на зниження кількості заявок в США, рівень безробіття залишається вищим за 8%. Короткострокове зменшення кількості звільнень може бути одним із способів підвищити рівень споживчих продажів, які складають 70% економіки Сполучених Штатів. Особливо цей спосіб актуальний в передсвятковий період, коли дані з роздрібних продажів різко підскакують.

Що стосується інших галузей американської економіки, поступове поліпшення спостерігається і у виробництві. Дані, що надходять від федеральних банків Нью-Йорка, Філадельфії, показують більш значне, ніж прогнозувалося, зростання за останні 7-8 місяців на тлі підвищення обсягу замовлень і рівня зайнятості в країні.

Проте основним сектором, який найбільш схильний до впливу європейської боргової кризи, поза сумнівом, є фінансовий. Наприклад, папери компанії «Morgan Stanley» в цьому році втратили 45% від вартості, і в планах керівництва інвестиційного банку скоротити близько 1600 робочих місць з урахуванням зниження доходів від інвестицій і торгівлі. Як би не старався Федрезерв сконцентруватися виключно на внутрішніх проблемах країни, погіршення стану європейської фінансової системи, за словами біржового аналітика Костянтина Кондакова, може привести до того, що деякі з американських фінансових інститутів стануть більш консервативними. Умови кредитування посиляться, що, в свою чергу, ще більше обмежить можливості американської економіки.

Як відомо, крім негативного впливу Європи на Америку, величезною перешкодою на шляху відновлення економіки Сполучених Штатів є державний борг по відношенню до ВВП. Напередодні кризи 2008 року борг США перевищив ВВП на 19 трлн доларів, у той час як 20 років тому ця цифра складала лише 4 трлн.

Уповільнення темпів відновлення економіки США, на думку експертів, все ж не так критично, як нескінченні «спалахи сумнівів», викликані заявами рейтингових агентств щодо кредитних оцінок країн – членів Єврозони. На цей раз на кону доля Франції, яка може бути позбавлена ​​свого рейтингу ААА. Ситуація більш ніж критична, оскільки Франція – це вже не Ірландія або Португалія. Зниження кредитного рейтингу Франції, будемо говорити, призведе до «зараження» найбільш значущих держав європейського регіону.

Здавалося б, у США також не все гладко і проблема постійно зростаючого державного боргу лише на деякий час відстрочена. Однак, на відміну від американських політиків, поведінку європейських лідерів прогнозувати набагато складніше, зокрема передбачити, якими будуть рішення Ангели Меркель, Ніколя Саркозі або ж Маріо Драги найближчим часом.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами