ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У наступному році в Україні очікується хвиля скорочень персоналу

Численні розмови про неминучість другої хвилі кризи все-таки змусили компанії, що називається, готувати сани влітку. Під саньми в даному випадку маються на увазі плани по скороченню персоналу на найближчі пару років.

Так, за прогнозами компанії Penny Lane Personnel, в першу чергу ці заходи можуть торкнутися організацій фінансової галузі. Наприклад, банк UBS (м. Цюріх, Швейцарія; з 1998 р.) має намір протягом наступних двох років звільнити приблизно 3,5 тис. чол., Трохи менш масштабні скорочення чекають співробітників Credit Suisse (м. Цюріх; Швейцарія; з 1856 г.).

Крім того, не саме благополучне майбутнє у працівників торгівельних мереж. Так, мережа магазинів Lowe’s (г.Мурсвілль; США; з 1946 р.) збирається звільнити близько 2 тис. чол., Закривши 20 своїх магазинів, а компанія Esprit Holdings (г.Ратінген, Німеччина; з 1968 р.) прийняла рішення розлучитися зі своїм бізнесом в США, тому зараз шукає покупців для 93 американських магазинів.

Що ж до українських роботодавців, то більшість з них, за словами Тетяни Бреус, старшого HR-фахівця консалтингової компанії Staff Service (м.Київ; рекрутинг, аутсорсинг; з 2001 р.; 25 чол.), теж розуміють, що 2012-2013 рр.. будуть досить складними, тому, мовляв, скорочення стануть необхідним заходом.

“Кінець 2010 р. і весь 2011 р. пройшли практично без втрат, з’явилася стійка тенденція до розширення штатів компаній, відповідно, прийдешня криза спочатку призведе до стандартної “чистки рядів” і тільки після цього може торкнутися ключових співробітників”, – говорить вона.

“Так, дійсно останнім часом всі перейнялися темою нової хвилі кризи. Багато наших партнерів, клієнти з великих інтернаціональних компаній призупинили тендери на послуги рекрутмента в 2012 р. і завмерли в очікуванні директив з головних офісів”, – погоджується Олена Грищук, директор рекрутингової компанії” Форсаж “(м.Київ; з 2006 р., 9 чол.).

Першими, за словами пані Бреус, скорочення відчують на собі фінансові та інвестиційні організації; можуть “ужаться” і представництва західних компаній, які досить швидко реагують на тенденції в материнських структурах. Загалом, краще відчує себе великий бізнес, малий і середній же, завдяки дії Податкового кодексу, зазнають істотних втрат.

“Як показує практика, найбільш сильні позиції на ринку по стабільності робочих місць у IT, FMCG і фармацевтичних компаній. Особливо добре будуть себе почуватимуть підприємства, що займаються виробництвом і торгівлею алкоголем, тютюном та кондитерськими виробами, так як у нелегкий кризовий час ці категорії товарів будуть найбільш затребуваними “, – припускає експерт.

На її думку, найменше постраждають категорії співробітників, які приносять в компанію “живі гроші”, найбільше – різні підтримуючі і супутні бізнесу служби – маркетинг і реклама, адміністративний персонал і т.п.

“На жаль, Україна за останнє півріччя не поліпшила свою інвестиційну привабливість, політична ситуація в країні як і раніше нестабільна. Багато стартапів і нових проектів не виправдали очікувань власників, тому в першу чергу скорочення може торкнутися цієї сфери “, – вважає пан Грищук.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами