ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Мінфін отримав санкцію на випуск валютних облігацій

Минулого тижня вступила в законну силу урядова постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 року № 80». Документ наділив Міністерство фінансів повноваженнями здійснити випуск облігацій державної внутрішньої позики, номінованих в іноземній валюті.

Оновлена постанова дає право фінансовому відомству розміщувати валютні облігації короткострокового і середньострокового періоду дії. Документ встановлює умови випуску та порядок їх продажу на внутрішньому ринку. Покупцями ОВДП, номінованих в доларах і євро, можуть виступати не тільки банки та юридичні особи, а й громадяни України, а також нерезиденти. Продавцями цінних паперів будуть виступати первинні дилери Мінфіну.

Юридичною підставою для зміни порядку випуску ОВДП став закон України, який набрав чинності 15 грудня цього року. Цим нормативним актом внесено зміни до статті 10 закону «Про цінні папери та фондовий ринок», за яким уряду дозволений випуск ОВДП, номінованих в іноземній валюті.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами