ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Уряд вирішив зекономити на соціальній допомозі одиноким матерям

соціальна допомога одиноким матерям

Міністерство соціальної політики України має намір заощадити на соціальній допомозі одиноким матерям. З метою такої економії прийнято рішення збільшити поріг доходів сім’ї, при якому родина допомоги держави не потребуватиме. Про це повідомив перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

На сьогоднішній день в Україні на дитину платять суму у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, згідно з новим законом у суму розрахунків включатимуть і розмір соціальної допомоги одиноким матерям на дитину. Тобто, якщо дохід сім’ї перевищує в сумі разом з виплатами на дитину середню заробітну плату по Україні – 2700 грн, то такій матері держава відмовить у допомозі.

Виходить, що дохід сім’ї повинен бути близько 1500 грн, щоб можна було отримувати соціальну допомогу одиноким матерям на дитину.

Відзначимо, в Україні на обліку стоять 570 тисяч одиноких матерів. Раніше в парламенті був зареєстрований законопроект, що відміняє допомогу при народженні дитини для сімей, чиї доходи дозволяють обійтися без такої соціальної допомоги одиноким матерям. Нагадаємо, що соціальна допомога при народженні дитини в Україні виплачується протягом трьох років.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами