ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Велика Британія – один у полі не воїн

Минулого тижня, коли прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон повідомив про небажання своєї країни підписувати фінансовий пакт між 27 країнами, його рішення здавалося цілком логічним, проте дещо спантеличило учасників ринку. І все ж, як зауважують аналітики, буквально через кілька днів обстановка загострилася, і тепер прем’єр намагається прийти до якого-небудь консенсусу з європейськими лідерами, з тим щоб обмежити заподіяний політичний збиток.

У понеділок Кемерон намагався виступити на захист свого рішення, пояснюючи його тим, що запропонована угода була малоприваблива для Великобританії. Її підписання істотно обмежило б дії британських політиків, і не виключено, що найбільш негативний вплив цього кроку зазнала б фінансова система Туманного Альбіону. Заходи, що розглядаються в договорі, могли бути застосовні і до тих країн, чий економічний стан оцінюється набагато вище, ніж, наприклад, Іспанії та Ірландії. Проте Великобританія була єдиною з 27 держав, що наклали вето на пакт, який розглядався як чи не останній шанс для вирішення боргової кризи європейського регіону. І це незважаючи на те, що справи всередині країни йдуть не найкращим чином.

У своє виправдання прем’єр-міністр заявив, що він як і раніше вважає Великобританію частиною Європейського союзу, навіть всупереч сформованій розбіжності. На думку біржового аналітика Костянтина Кондакова, ЄС життєво необхідний британцям, враховуючи, що на Європу в минулому році довелося 54% британського експорту, навіть коли країна залишалася осторонь від європейської валюти.

Як згадувалося раніше, одним з основних моментів, з яким не погодилися англійці, було фінансове питання. Проте фахівці, зайняті у фінансовій індустрії Лондона, прийшли до думки, що накладення вето на договір може похитнути статус британської столиці як фінансового центру. Проте деякі представники найбільших європейських банків, чиї офіси знаходяться в Лондоні, наприклад Deutsche Bank, стверджують, що у столиці Туманного Альбіону все ще досить переваг: менш суворе трудове законодавство, більш низькі податки і т. д.

Великобританія твердо дотримується принципу відсутності податків на фінансові транзакції, за що отримала прізвисько «податкового Робін Гуда». Проте Девід Кемерон заявив, що план, який призведе до обвалу обсягів торгівлі на шкоду торговим фірмам та інвестиційним банкам, буде заблокований.

Крім цього, існує ймовірність, що британський уряд подасть до суду на ЄЦБ з приводу нової вимоги, згідно з якої клірингові палати, якщо вони займаються обробкою великої кількості номінованих у євро цінних паперів, повинні перебувати на території Єврозони. Проте в деяких випадках правила Великобританії набагато суворіші тих, що діють в ЄС. Це, зокрема, досить жорсткі вимоги до капіталу, які Лондон планує запропонувати європейському регіону.

На завершення відзначимо, що, незважаючи на досить непримиренну позицію англійців, багато політиків і економістів дотримуються думки, що Британія може повернутися за стіл переговорів зі своїми колегами з ЄС у найближчі місяці. Адже слід враховувати, як важливо для економік по обидві боки Ла-Маншу не допустити краху єдиної валюти.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами