ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ЦІНИ НА НАФТУ і нафтопродукти будуть знижуватися

Результати брюссельського саміту як і раніше залишаються головним драйвером для сировинних ринків. Якщо лідерам ЄС не вдасться повернути довіру інвесторів до Єврозоні, це вкрай несприятливо відіб’ється на попиті, що в свою чергу надасть тиск на ціни на нафту.

Напередодні глава ЄЦБ Маріо Драги заявив, що його банк не має наміру надавати кошти МВФ для фінансової допомоги зоні євро. Більше того, регулятор не планує нарощувати обсяг викупу держоблігацій європейських на вторинному ринку. Ця новина викликала розчарування в інвесторів і нафтотрейдерів.

Масла у вогонь підлила Японія, уряд якої затвердив санкції проти Ірану, які передбачають заборону на валютно-обмінні операції між японськими банками і банками Ірану.

На цьому тлі ціни на нафту знов опинилися у «червоній зоні». Січневий ф’ючерс на американську нафту марки WTI на торгах в Нью-Йорку подешевшав на 6 центів, знизившись до позначки 98.28 долара за барель. Північноморська нафтова суміш марки Brent втратила 29 центів, торкнувшись рівня 107.82 долара за барель.

У той же час, як стверджують аналітики, цього тижня обсяг нафти, яку імпортують Сполучені Штати, досяг максимуму. Судячи з усього, протягом наступних 30 років цей обсяг буде знижуватися завдяки скороченню попиту на нафту та зростання внутрішніх поставок. За словами Костянтина Кондакова, врешті-решт це призведе до зниження залежності США від постачань з країн ОПЕК. Тим часом скоротилися обсяги постачання російською нафтою українських НПЗ. За даними профільного міністерства, нафтопереробні заводи України отримали в цьому році 7.067 млн ​​тонн нафти, що на 23.9% менше, ніж в аналогічний період минулого року.

Експерти зазначають, що це призвело до значного скорочення українськими НПЗ випуску бензину та інших нафтопродуктів в цьому році. Так, виробництво бензину в 2011 році знизилося на 8.1%, дизельного палива – на 22.1%, а мазуту – на 8.9%. На думку аналітиків, така тенденція динаміки цін на нафту збережеться і в 2012 році.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами