ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Відновлення японської економіки під загрозою?

Після довгого ходіння навкруги Банк Японії 31 жовтня всі-таки провів валютну інтервенцію, яка викликала стрибок пари долар / єна вгору більш ніж на 300 пунктів протягом декількох хвилин. На думку аналітиків, даний крок відбив деякий розпач японського центробанку і міністерства фінансів, які вже неодноразово робили спроби послабити національну валюту.

З одного боку, поведінка ЦБ виправдана тим, що до валютної інтервенції пара досягла повоєнних мінімумів на 75.57 і близькість до значимого мінімуму 75.00 лякала інвесторів. Однак, з іншого боку, досвід попередніх інтервенцій показав, що такі заходи не приносять тривалого ефекту, і в досить короткі терміни пара долар / ієна знижується до колишніх рівнів.

Давайте ж трохи висвітлимо, чому ж японський уряд так прагне послабити національну валюту.

Підвищувальна динаміка курсу ієни негативно позначається, насамперед, на експорті Японії, на який спирається вся економіка цієї країни. А недавня повінь в Таїланді, наслідки якої ще не до кінця оцінені, додали негативу експортерам.

Однак домогтися ослаблення валюти складно не тільки через повені. Європейська боргова криза найближчим часом не вирішиться, тому учасники ринку, піддаються паніці, як і раніше будуть віддавати перевагу ієні як валюті-притулку.

Здавалося б, валюта зростає – отже, в країні все добре. Але не тут-то було. Фінансовий аналітик Костянтин Георгійович Кондаков звертає увагу на те, що в рамках пом’якшення грошово-кредитної політики Банк Японії трохи знизив прогнози економічного зростання країни, оскільки в найближчі два роки очікується більш помірне відновлення економіки.

До того ж країна досі не може прийти до тями після березневих цунамі та землетрусів, які завдали величезної шкоди. Одним з останніх дій по залученню додаткового капіталу в країну стало рішення міністерства закордонних справ Японії скасувати візовий збір для іноземців, які бажають відвідати північно-східні префектури Івате, Міягі і Фукусіма, які постраждали в результаті природних катаклізмів 11 березня 2011.

Зазначимо, що безкоштовно отримати дозвіл на в’їзд в країну цілком реально, якщо підтвердити наявність авіаквитків і бронювання готелів. Дані заходи спрямовані на залучення туристів, оскільки число іноземців, що відвідали цього року Японію, скоротилося більш ніж на 30%.

Як бачимо, японський уряд не сидить склавши руки і приймає всілякі заходи для покращення економіки країни. Міністр фінансів Японії заявив, що уряд продовжує стежити за динамікою ієни і буде контролювати курс валюти до тих пір, поки не досягне бажаного результату. Подібні заяви наводять аналітиків на думку, що інтервенція 31 жовтня не остання, адже покупки ієни тривають.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами