ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Саміт, який увійде в історію

Отже, перший день саміту лідерів ЄС, який по праву можна назвати останнім шансом на порятунок Єврозони і вихід її з кризи, підійшов до кінця. Після 10-годинних обговорень і пошуку рішень позитивних результатів було досягнуто мало. На думку аналітиків, учасники переговорів роблять крок вперед і два кроки назад.

Лідери ЄС погодилися на посилення правил для бюджетів зони євро в п’ятницю, однак їм не вдалося домогтися змін в договорі між 27 країнами – членами Євросоюзу. Це означає, що затверджені правила та очікувані слідом за цим зміни не обов’язкові для всіх країн. За словами президента Європейського центрального банку Маріо Драги, завдяки прийнятим рішенням, протягом наступних двох років 17 держав Єврозони зможуть оговтатися після ринкових потрясінь цього року.

Однією з країн, які відмовилися підписувати договір, стала Великобританія. Як зауважує біржовий аналітик Костянтин Кондаков, засуджувати її за це немає сенсу. Безсумнівним фактом є те, що раніше прийняті рішення особливої ​​допомоги курсу єдиної валюти не надали. І, якщо поточний саміт також виявиться безрезультатним, услід за євро може «піти на дно» британський фунт. У той же час повна ізольованість Великобританії здатна привести її до розколу з Європейським союзом. Зауважимо також, що позиція Туманного Альбіону не затверджена остаточно і може бути переглянута в найближчі дні.

Серед рішень, прийнятих сьогодні, виділимо надання двосторонніх кредитів загальним обсягом 200 млрд євро Міжнародному валютному фонду на подолання кризи. 150 млрд загальної вартості надійдуть від країн – членів Єврозони. Маріо Драги залишився дуже задоволений подібним рішенням, на відміну від учасників фінансових, товарних і фондових ринків.

Крім того, вчорашні підсумки засідання ЄЦБ також не принесли оптимізму на ринок. Нагадаємо, що основна процентна ставка була знижена на 25 базисних пунктів і на даний момент становить 1.0%. Подібне рішення не стало несподіванкою, проте ложку дьогтю перед самітом ЄС додала заява ЄЦБ про те, що він не має наміру збільшувати обсяги купівлі облігацій.

Під основний удар потрапили такі валюти, як євро і австралійський долар, після того як європейські лідери не змогли досягти угоди про надання свободи дій фонду порятунку Єврозони. Дані валюти різко обвалилися проти долара США, що призвело до досягнення парами тижневих мінімумів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами